За цим майбутнє. До чого готує наших дітей STEAM-освіта
STEAM-навчання допомагає сформувати зважений і раціональний підхід до всіх життєвих викликів
Придивіться уважніше до учнів перших і других класів будь-якої початкової школи. Нічого не помічаєте? Найімовірніше ні. На вигляд це звичайні діти. Але є один важливий момент: останні кілька років школи навчаються вчити цих дітей, базуючись на новому підході.
В його основі — не механічне заучування сухої теорії в звичній системі координат «дзвінок для вчителя». Замість цього акцент зміщується на практику: рішення конкретних задач і вивчення природних явищ в спеціалізованих лабораторіях, за допомогою технологічного обладнання та за підтримки педагога, який більше не є центральною фігурою на уроці і виступає в ролі ментора для учнів.
Такий підхід відомий під назвою STEAM (Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics), і сьогодні його активно обговорюють багато з тих, кому не байдужа ситуація зі шкільною освітою.
Фінансування STEAM-навчання стає дедалі більше. В кінці минулого року український Кабмін виділив понад 800 млн гривень на створення STEM-лабораторій у вітчизняних школах. А топові світові компанії, такі як Amazon і Google, направляють мільйони доларів на матеріально-технологічний і методологічний розвиток цього напряму.
І бізнес, і уряди не випадково зацікавлені в розвитку STEAM-навчання. Такий підхід не просто дозволяє якісно освоювати природничі дисципліни та набувати навички і знання в сфері технологій. Він дає набагато більше: готує дітей до тих професій, яких ще немає, до викликів і вимог майбутнього.
Давайте розглянемо п’ять найцікавіших навичок, які допомагає отримати STEAM-освіту.