Коли хочеться втекти від усього. П’ять порад, як щасливо відсвяткувати Новий рік
Чарівний Новий рік має свій чарівний секрет: він робить таємне явним
«Стрес». «Страх». «Тривога». «Напруга». Як ви думаєте, про що це?
Не повірите: саме такими словами багато хто описує очікування Нового року. Так-так, того найсвітлішого свята з нашого дитинства.
Звісно, це не єдині емоції щодо майбутньої урочистості. Є і радість, і передчуття, і все-все-все. І тим не менш. Навколо море вогнів та феєричного щастя, а почуття у багатьох дуже суперечливі.
Є навіть таке поняття, як «передноворічна туга», коли напередодні свят, приблизно в грудні, багато хто починає сумувати. Справа і в короткому світловому дні, і в складній для наших широт погоді, яка не завжди на Новий рік балує снігом.
Усі дефіцити будуть посилені
А ще в тому, що новорічні свята — це випробування та великий стрес. Завершити усі справи, спланувати відпочинок, порахувати фінанси. Не випити зайвого, не з'їсти зайвого, не витратити зайвого, не сказати зайвого (о, ці сімейні зустрічі, які вимагають стільки дипломатичних навичок!).
Є статистичні дані, що свідчать про те, що після закінчення святкувань більшість людей почуваються спустошеними.
А ще в цей час удвічі більше звернень до служб психологічної підтримки (там Новий рік називають «святом самотності»).
А одразу після — у перші робочі дні — удвічі більше заяв про розлучення.
Ну і… У кожного з нас є дефіцит. Комусь не вистачає грошей, комусь гармонії у стосунках, комусь просто життєвих сил чи відпочинку. Готуйтеся — всі дефіцити будуть посилені. Багато чого, про що хочеться забути, від чого хочеться сховатися, спливе на поверхню. Тому що чарівний Новий рік має свій чарівний секрет. Він робить таємне очевидним.
«Не хочу ніякого Нового року. Хочу втекти від усього», — зізнається клієнтка. А в неї ж і сім'я, і робота, і будинок гарний, і гості запрошені. Начебто все так, як на ідеальній новорічній картинці. Але життя-то не ідеальне! Життя сповнене протиріч, конфліктів, сумнівів, криз. І Новий рік їх підкреслює.
Новий рік — свято коли треба розслабитися, але воно лише додає турбот.
У Новий рік треба думати про хороше, але ми, висмикнуті зі звичної рутини, змушені подивитися на своє життя уважніше. І те, що ми бачимо, не завжди приємне.
Новий рік — сімейне свято, але у світі дедалі більше одинаків.
Зрештою, у Новий рік все шумить, сяє і регоче, а ми хочемо просто побути в тиші.
Що ж робити?
1. Послухати себе, свій стан, своє тіло та подумати про те, чого зараз хочеться. Не «як заведено», не «чого всі від мене чекають». А як я хочу і на що готовий? На що в мене є сили та натхнення? Подбати про себе.

2. Пам’ятати про те, що новорічної ночі не станеться дива: складні стосунки не стануть простими, конфлікти не випаруються, розбіжності не зникнуть. Бути готовими до цього і не погіршувати.
3. Не перевантажуватись. Пам’ятати, що після вихідних, на яких взагалі заведено відпочивати, а не влаштовувати чемпіонат з готування та поїдання страв, важливо перезавантажитися і набратися сил. Поспати, погуляти з дітьми, на самоті зайнятися «чарівним плануванням» на наступний рік або спокійно посидіти в теплому колі — чудовий варіант відпочинку.
4. Пам’ятати, що після свят настане буденне робоче життя, а тому присвятити вільний час чомусь ресурсному, важливому, про що буде приємно і тепло згадувати.
5. Не займатися самоїдством та самобичуванням «у мене стільки всього не вийшло!» під час підбиття підсумків року. Змістити фокус на те, що вийшло, на нематеріальні досягнення та успіхи, на те, за що ви можете подякувати року, собі, близьким.
Ми прожили складний рік і впоралися. Давайте це відсвяткуємо!
Більше лайфхаків і порад, як розслабитися і провести новорічну ніч радісно і щасливо — у подкасті #люблюнимагу
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут