Потанцюємо? Як умовити свій мозок виробляти ендорфіни
Ендорфіни — це суперкорисна штука не тільки для виживання, а й для життя на повну силу
Скільки книг, статей і фільмів є про людське щастя, а його все немає і немає… Точніше, воно якесь ситуативне — щось гарне сталося, і я почуваюся щасливою, але триває це недовго. Фізіологічно відбувається приблизно так: певні ділянки мозку отримують сигнал від лімбічної системи, що їй щось сподобалося і настав час виділяти так звані гормони щастя. Через деякий час вироблення гормонів припиняється — і настрій знову стає звичайним.
Тож я вирішила зайнятися своїм щастям системно і от, ділюся з вами, раптом, комусь теж стане у пригоді.
Перше, що я усвідомила — щастя абсолютно не повинно залежати від жодних зовнішніх подразників та стимуляторів. Справжнє щастя — лише всередині. Друга найважливіша річ: щастя — не прибій і, не приведи Господь, не цунамі. Щастя — це внутрішній штиль, теплий, ніжний і лагідний, незалежно від усіх цунамі та штормів ззовні. Залишилося розібратися, як створити у себе всередині цей штиль і все, «золотий ключик у нас в кишені» — я щаслива і роблю максимально щасливими людей навколо себе.
Так ось. Вважається, що в організмі людини виробляється чотири основні гормони щастя — ендорфіни, дофамін, окситоцин та серотонін. Я вирішила почати з ендорфінів. Це так звані «природні наркотики», які спочатку були призначені для допомоги основному інстинкту — виживанню, і виробляються перш за все у стресових ситуаціях, коли мозок щосили кричить «Допоможіть!» Ендорфіни відповідають за зменшення болю; підвищують реакцію; зміцнюють імунітет та нормалізують обмін речовин; покращують процес запам’ятовування та навчання; загалом покращують мозкову діяльність та настрій. Тобто це — суперкорисна штука не тільки для виживання, а й для життя на повну силу.
Як умовити організм виробляти ендорфіни, якщо я не ношуся по преріях, рятуючись від прекрасних, але неетичних левиць?
Коли мені тяжко, погано, або просто тужливо, я вмикаю рок-н-ролл
Начебто найлегше домогтися ендорфінізації всього організму через фізичне навантаження — ніби рятуєшся, начебто від диких тварин. Не так просто! Щоб почати виробляти ендорфін, організм повинен повірити, що все не начебто, а насправді. Тобто дозайматися я мушу до знемоги. І ось коли я буду готова впасти від безсилля, тоді може і включиться вироблення цього нейромедіатора і з’явиться друге дихання. Ні. Це точно не моє. Я люблю багато рухатися, але не до напівсмерті, а для задоволення.
Пишуть також, що добре працює будь-яка сміхотерапія, тобто комедії. Є така справа. Я люблю серіали Друзі, Теорія великого вибуху, шоу Жіночий стендап та КамедіВуман, наприклад. Ще багато сміху в молодих колективах — не за віком, а за станом душі. Рекомендую. Я займаюсь театральною імпровізацією, сміємося дуже багато і часто.
Також ендорфіно-підживленням є музика, яка до серця. Це на сто відсотків працює: пішли недавно на джазовий концерт різдвяних пісень — і я потонула у власних ендорфінах. І щасті.
Є також поради щодо голкотерапії, ароматерапії, гострих спецій… не пробувала, не знаю. Секс, до речі, прекрасний спосіб, але не завжди та не всім він доступний.

Тож перетасувала я всі варіанти і зрозуміла та ще раз переконалася, що мій спосіб — танцювати. Я практикую його давно, не знаючи, що виробляю, виявляється, гормони щастя. Мої танцюльки дають мені стільки радості саме тому, що так я умовляю свій мозок виробляти ендорфіни. Правда. Коли мені тяжко, погано, або просто тужливо, я вмикаю рок-н-ролл або, вже вибачте ненависники, Вєрку Сердючку і під Добре, все буде добре стільки ендорфіна продукую, що всі печалі розбігаються і ховаються вже з перших акордів — таку особливість має цей вид фізичної активності.
Так що? Танцюємо, дівчатка та хлопчики, пані та панове? Вмикаємо улюблену танцювальну музику і давайте відірвемося! Якщо біля вас є малі, ви побачите, що вони почнуть підтанцьовувати моментально. Танець — це найприродніший рух для дитини і для людини, яка дозволяє своїй внутрішній дитині приймати рішення. Всім гарних свят, класних танців, багато ендорфінів і просто щастя.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут