Без обмежень і стереотипів. Як змінити своє життя, танцюючи
Людина, яка здатна танцювати, здатна на все
Думаєте, 2021 рік відрізнятиметься від 2020-го? Сильно підозрюю, що ні. Світ продовжить змінюватися, причому не в гірший чи кращий бік. Він просто стає іншим — більш технологічним, більш віртуальним. Я знайшла спосіб, як зробити ці зміни більш прийнятними, як вбудуватися в нову реальність максимально безболісно, і хочу ним поділитися.
Все геніальне просто. Залишатися щасливими або стати такими допоможе творчість. Як арт-терапевт, який спеціалізується в танцювально-руховій терапії, я раджу, природно, танець — мало не першу мову спілкування між людьми. Люди ще на стадії неандертальців відтанцьовували майбутні і здобуті перемоги. І тоді, і зараз чоловіки і жінки танцюють один одному любовні танці. Танець — мова руху, мелодії, переживань. Це процес насолоди творчістю, спів-творчістю, пізнання себе і світу. Що найголовніше, танець доступний практично кожному, незалежно від віку і статку.
Коли я пропоную танець для пошуку потрібних рішень, абсолютна більшість чоловіків здивовано піднімає брову. З жінками легше, але теж часто перша реакція — неприйняття. І все ж, потім виникає інтерес і бажання спробувати. А далі починається диво. Музика сама собою — чудо, але музику можна слухати, не чуючи. А от співати і танцювати фоново не вийде. І якщо спів задіює мозок і голос, то танець вимагає повного залучення всього тіла і дозволяє відпочити всьому іншому.
Що ще дуже важливо. Зараз ми катастрофічно мало спілкуємося з собою — нас оточив і завоював чужий контент. Серіали, кіно, відео, соцмережі — це все швидко, побічно, поверхнево і не про нас. Танець — спосіб зануритися в себе, у свій внутрішній світ, де все, абсолютно все саме про вас, а не про когось іншого. Це погляд у себе справжнього; свої, а не нав'язані емоції і почуття; розмову зі своїм тілом і усвідомлення його можливостей і бажань.
У танці, про який я говорю, не потрібно дотримуватися якихось правил, виконувати якісь па, слідувати якимось шаблонами. Вам потрібна ваша внутрішня свобода, бажання творити твір вашого танцювального мистецтва та усвідомлення вашої власної легкості буття і взагалі легкості. Просто не бійтеся скинути всі внутрішні обмеження і творіть.
Танець — прекрасний спосіб перезавантаження і один зі способів медитації. «Відтанцювати» можна будь-які нав'язливі думки, будь-який стрес і тривогу, зняти внутрішнє напруження і отримати емоційний підйом. Танець прекрасно відновлює організм, навіть якщо ви фізично втомилися. Згадайте, в молодості. Начебто, виснажені до стану напівтрупа, але як же без дискотеки ввечері? Перша бадьора мелодія — і через кілька хвилин всю втому як рукою зняло. Зараз же знайдеш собі сто п'ятдесят виправдань, чому танцювати не слід і не можна. Але спробуйте відкинути всі виправдання і включити рок-н-рольчик. Спрацює, обіцяю. А все тому, що у кожного людського організму є свій власний ритм і своя частота вібрацій, а музика дивним чином резонує з вібраціями людського тіла і гармонізує їх, а значить, відновлює енергію.

Я раджу танець, як найкращі ліки, незалежно від «хвороби». Криза, карантин, переїзд, сім'я не витримала випробувань, бізнес розпався, друзі недоступні, плани порушилися? Танець допомагає усвідомити, що поки ми живі — все можливо, нерозв'язних проблем не існує і навіть найнегативніші емоції — керовані. Танець дивно відновлює синергію тіла, мозку і душі, даруючи їм збалансовану енергію.
Що ви отримаєте, якщо почнете практикувати особисту танцетерапію:
— Ви точно навчитеся відновлювати сили або, як зараз прийнято говорити, відновлювати ресурс.
— Можна танцювати вдома і на самоті, а можна і з сім'єю — ви навіть не уявляєте, скільки щастя ви подаруєте дітям, танцюючи з ними. Я танцюю мало не весь час, коли чую класну музику, навіть в машині — просто стискаю і розтискаю сідниці, ось такий танець, так. Так ось, знаєте, що дає вам внутрішня сміливість танцювати, де і коли ви хочете? Будь-яка творчість знищує внутрішні страхи, якщо не всі, то багато.
— Танцюємо ми, найчастіше, під пісні. Вивчайте вірші і співайте разом з виконавцем — це відволікає від спілкування з собою, зате тренує пам'ять і спонукає вчити мови. Я, наприклад, вивчення англійської почала з пісні Елтона Джона Blue eyes. Підспівуючи, ви будете вчитися слухати і чути, — необхідний навик зараз, в епоху онлайн-спілкування.
— Рівень стресу зараз переходить всі раніше неймовірні кордони. Емоційна адекватність навколишнього світу викликає сумніви, як, втім, часто й інтелектуальна. Танець стабілізує емоційний стан і піднімає настрій. Якщо ви перебуваєте в громадському місці, де складно усамітнитися — моє рішення дальній кут (туалет) і навушники. Якщо соромитеся — відверніться до стіни і творіть собі свою нову реальність танцем.
— Почніть танцювати, коли втомилися, коли мозок виїдений чайною ложечкою і висмоктаний соломинкою, коли здається, що весь світ — проти вас. Ще на етапі вироблення звички танцювати, коли погано і важко, ви відчуєте, як знімаються ментальні блоки і йдуть страхи. Ви почнете мислити креативніше і більш відкрито. Відкриєте для себе нові можливості тіла. Перестанете бояться пробувати нове і ризикувати. Зрозумієте, що результат, який ви не чекали, — не обов'язково поганий результат. Ви відчуєте, як з вас випаровуються консерватизм, обмеження і стереотипи.
— Якщо ми танцюємо відкрито і щиро, ми приймаємо альфа-пози — пози влади і сили, займаємо більше місця, розкидаємо ноги і руки. Науково доведено, що альфа-пози змінюють свідомість, настрій і сприйняття себе — дають впевненість в собі і своїх можливостях.
Людина, яка може танцювати, вміє фокусуватися на собі, а значить, вміє концентруватися на важливих для себе питаннях. Людина, готова до ризику танцювати на людях (бачили як танцюють, на зупинках, наприклад, дівчата або хлопці у навушниках?), — це людина, що ризикує відкрити собі себе і навколишній світ. Цікава, творча, вільна. Готова пізнати себе і реалізувати свої можливості. Людина, яка здатна танцювати, здатна на все.
Моя щира, виправдана і багато разів перевірена порада всім. Погано вам? Танцюйте. Добре вам? Танцюйте. Хочете, щоб було ще краще? Танцюйте!
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут