Зробіть ці п’ять кроків. Як справлятися з проблемами

Роман Мельниченко: «Після того, як ви зробили перший крок, не завжди зрозуміло, що робити далі» (Фото:AllaSerebrina/Depositphotos)
Наші пращури розробили та передали нам алгоритми, які допоможуть протистояти різним катастрофам
За всіх часів людям доводилося переживати екстраординарні події: війни, епідемії, голод, стихійні лиха тощо. Щоб бути хоч якось готовими до різноманітних і непередбачуваних катастроф, наші предки мали виробити терапевтичні механізми індивідуальної та колективної поведінки, створити алгоритми дій, відштовхуючись від якогось шаблону, який був би застосовним та ефективним у більшості випадків.
У давнину люди дали загальне визначення таким руйнівним подіям, назвавши їх Хаосом, Змієм, Драконом тощо. І зосередили алгоритми перемоги у казках, билинах, легендах і міфах. «Оце так поворот», — скажете ви і матимете рацію. Подивімося на казки з іншого несподіваного боку.
Коли ми в казках читаємо про те, що прилетів Змій Горинич і почав пожирати дівчат або ж відібрав усі скарби — це і є обставини, про які йшлося вище. Вкрай екстраординарні та критичні.
Якщо трапився голод — у казці йдеться про те, що Змій відібрав їжу, тобто скарби. Якщо на територію вторглися загарбники і почали поступово витискати осіле населення зі звичних місць — розповідається про те, що Змій нахабніє дедалі сильніше, і скільки дів йому не принеси в жертву, щоб відкупитися, він не заспокоїться. Діви в цьому випадку — символ того дорогого, від чого залежить життя і процвітання.
Будь-яка дія краща за бездіяльність
За допомогою таких історій людство кодувало послання, які не старіють до цього дня і застосовні в різних ситуаціях. Що можна побачити у казках? Які терапевтичні моменти для правильного вибудовування психології поведінки та психології ставлення до екстраординарних подій? І як нам із вами це може допомогти сьогодні?
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life