У гармонії з собою. П’ять лайфхаків для схуднення
Якщо ви не можете відмовитися від солодощів, їжте їх у певні дні, в певний час і в певних кількостях
Лайфхак № 1: Треба їсти добре
Багато хто думає, що якщо різко знизити калорійність, можна швидко схуднути. Так і є, але схуднеш ненадовго. Кілограми швидко повернуться, причому з лишком, зокрема через певні процеси в головному мозку, проти яких сила волі безсила. Худнуть всерйоз і надовго ті, хто добре їсть. І це дуже важливе правило.
Що значить добре їсти? Вживати правильну їжу, в правильний час і в правильних кількостях. Поміж іншого важливо враховувати індивідуальний BMR (Basal metabolic rate, основний обмін), тобто те, скільки калорій організм витрачає в стані спокою, коли ви просто лежите весь день на дивані. А також те, скільки витрачається калорій в стані низької, високої та середньої фізичної активності. Для цього є перевірені точні формули, які використовують дієтологи всього світу.
На підставі отриманих даних можна скласти план харчування так, що ви будете худнути навіть у найлеждачіші дні - для цього просто забираємо 200−300 кілокалорій від цифри базального метаболізму. Те саме під час різних видів активності - трохи знижуємо калорійність, і ви плавно худнете. Причому вага згодом не повертається.
Наше тіло дуже мудро влаштоване, і головна його функція — вижити. Тому воно дуже чутливо реагує на будь-який сигнал тривоги. Для організму недостатнє харчування означає, що настали важкі часи і потрібно економити. Поки тіло не «отямилося», ви будете втрачати кілограми на низькокалорійній дієті, але потім вага завмре на певній точці. І вийти з плато буде не так вже й просто — думаю, ви знаєте.
А коли після голодування повернетеся до нормального їжі - тут вже організм відірветься! Після суворих дієт тіло швидко компенсує «втрачене» на рівні фізіохімічних процесів — активуються нейрони головного мозку AgRP, розташовані в гіпоталамусі. Вони максимально активуються, коли ми швидко втрачаємо вагу. Після активізації цих нейронів всі наші думки зводяться до мрій про їжу, і протистояти цьому вкрай складно. Ба більше, коли ви вирішите знову вольовим зусиллям «сісти на дієту», тіло буде пам’ятати, що йому довелося пережити, і увімкне режим економії набагато раніше.
Ще один дуже неприємний побічний ефект низькокалорійних дієт у тому, що вони фатально порушують метаболізм. І часто перезапустити його не вдається. А низький метаболізм — це або довічний раціон на 800 кілокалорій, або надмірна вага.
Так що для того, щоб назавжди схуднути, треба добре їсти, вживаючи індивідуально розраховану кількість калорій. Втім, низькокалорійна дієта і низькокалорійні розвантажувальні дні - різні речі. Але це окрема тема.
Лайфхак № 2: Треба їсти правильно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.