Як поводитися з грошима. Дев’ять порад, які я хотів би дати собі 17-річному
Із роками я багато дізнався про гроші
Я вперше почав відносно пристойно заробляти, коли мені було 17. Це були телефонні продажі, я влаштувався оператором кол-центру. Робота не давала задоволення, проте приносила непогані, за мірками 17-річного підлітка, гроші, особливо влітку, коли я міг приділяти їй більше часу.
Уже не пам’ятаю точних сум, але працюючи по шість днів на тиждень, я заробляв близько 2000 євро на місяць. Я жив із батьками, у мене не було ніяких обов’язкових витрат, так що ці гроші я міг або витратити, або відкласти. Очевидно, що як і більшість молодих людей мого віку, я вибирав перший варіант.
Тоді мені це здавалося найкращим рішенням. Але з роками я багато дізнався про гроші, просто спостерігаючи за багатими людьми. І якби я міг повернутися в минуле й дати собі кілька порад щодо поводження з грошима, я б змінив свої фінансові звички набагато раніше.
Ось що я сказав би собі.
1
Почни інвестувати просто сьогодні
Послухай, не обов’язково мати диплом фінансиста, або бути родичем Воррена Баффета, або отримати семизначну суму в спадок, щоб почати інвестувати. Це зовсім не складно. Просто вкладай гроші в індексний фонд й отримуй вигоду з капіталізму. Стань власником акцій і делегуй компаніям робити за тебе всю роботу.
2
Гроші дають свободу
Завжди думай двічі, перш ніж їх витратити, тому що кожного разу, коли ти щось купуєш, ти втрачаєш трохи свободи й часу. Чим більше у тебе грошей, тим ти вільніший у виборі професії, і можеш займатися тим, що приносить задоволення. У якийсь момент заробіток узагалі перестане мати значення. Але тільки не в тому випадку, якщо сьогодні ти будеш продовжувати витрачати все, що заробляєш.
3
Чим більше знаєш, тим більше заробляєш
І мова не про наукові ступені, які не завжди ведуть до збільшення доходів. Розширюй свої знання загалом, вивчай історію, економіку, математику, філософію і т.ін. А потім міркуй над тим, як можна застосувати цю мудрість, щоб створити щось цінне для оточення. Чим далі ти будеш просуватися в цьому напрямку, тим більше будеш заробляти.
4
Будь щедрим
Не тримайся за кожну копійку, як собака за кістку. Якщо поділишся частиною свого багатства з іншими, не чекаючи нічого натомість, ти зробиш добру справу, а крім того навчишся не чіплятися за гроші.
5
Гроші — відновлюваний ресурс
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life