Не люблю рахувати. Мої головні правила взаємин з грошима
Найкращий спосіб зберегти гроші — розмістити їх у своєму бізнесі, а не в чиємусь
У мене давні відносини з грошима. Іноді це взаємна любов, але буває і не дуже. За роки цих відносин у мене виробилося певне ставлення до грошей — ним я і хочу поділитися.
Не люблю рахувати гроші і не люблю їх витрачати. Тому мені довелося найняти спеціальних людей, які роблять це за мене: рахує бухгалтер, витрачають помічники.
У шлюбі я теж завжди намагався перекласти керування бюджетом на тендітні жіночі плечі. Моє завдання — забезпечити надходження грошей, а як їх витрачати — краще знала дружина.
Ніколи не позичаю. Тут без коментарів.
Мій дядько Боря, свого часу — головний продавець рибного корму на Староконному ринку, любив повторювати: «Іншим, щоб заробити, потрібно просто працювати. А тобі, єврейському хлопчикові з сім'ї інженера, потрібно працювати втричі більше».
Найкращий спосіб зберегти гроші — розмістити їх у своєму бізнесі, а не в чиємусь (у банку, в інвестиційному фонді й так далі). Довіряти можна людям, а банкам — ні.
Гроші сьогодні завжди коштують більше, ніж завтра. Так що, якщо є вибір, краще отримати їх сьогодні.
Дітям потрібно давати гроші по мінімуму і лише років до 22−23-х. Після цього потрібно давати щось інше: можливість стати твоїм бізнес-партнером, наприклад.
Відносини — окремо, гроші — окремо. Це стосується і відносин з жінками, і зі співробітниками, і з партнерами.
У ділових відносинах ніколи не потрібно плутати кишені, в одній з яких лежать гроші особисті, а в іншій — гроші компанії.
Щоб вибудувати гармонійні відносини з грошима, потрібно позбутися двох видів страху: страху стати бідним і страху стати багатим. Протягом життя потрібно встигнути відчути себе в обох цих станах і прийняти їх. Пам’ятаю, якось у середині 80-х у нас з моєю першою дружиною Риммою залишилося рівно 20 копійок до зарплати. І ми на ці гроші пішли в кіно — два квитки по 10 копійок. Про що був фільм, не пам’ятаю. Напевно, про красиве життя.
Текст публікується з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life