Три простих способи. Як навчитися стійкіше переносити невдачі

Лоурі Даутвейт-Волш: «Те, що ви почуваєтеся невдахою, може серйозно вплинути на ваше психічне здоров’я» (Фото:Andrew Neel/Pexels)
Навіть якщо ви застосуєте лише один із перелічених методів, це допоможе вам у майбутньому
Невдачі можуть бути невіддільною частиною життя, але це не робить їх менш болючими. Особливо важко вони можуть сприйматися в 20−30 років, коли багато хто з нас вперше стикається з великими провалами — від проблем в університеті до відмови в прийомі на роботу, яку так хотілося отримати.
Те, що ви почуваєтеся невдахою, може серйозно вплинути на ваше психічне здоров’я — згідно з дослідженнями це почуття підвищує ризик депресії. Та оскільки люди, які перебувають у депресії, більш схильні міркувати про свої провали та вважати себе невдахами, у результаті може утворитися порочне коло.
Але неможливо за все життя жодного разу не зазнати поразки, тому така важлива психологічна стійкість. Вона не тільки дозволить вам навчитися справлятися з подібними почуттями та приймати їх, але також допоможе легше долати негаразди в майбутньому.
Психологічна стійкість, або резильєнтність — це здатність зберігати чи відновлювати нормальний психологічний стан у разі зіткнення з невдачами. В основі цієї здатності лежать три ключові риси: самооцінка (те, наскільки ми цінуємо або як сприймаємо себе), психологічна гнучкість (здатність перемикати увагу з хворобливих почуттів на осмислені цілі) та емоційна регуляція (здатність витримувати прикрість і справлятися з нею).
Хоча дехто може від народження мати більшу резильєнтність, ніж інші, це не означає, що її не можна розвинути. Ось три речі, які можна зробити, аби підвищити свою психологічну стійкість.