Діти інтернету. Як покоління змінюють освіту
З кожним роком застарілі підручники та застарілий підхід до навчання все більше відштовхують учнів від отримання шкільних знань
В учбових закладах сьогодні представлені чотири покоління: бебі-бумери, покоління X, Y і Z. Не дивно, що подібна суміш може стати вибуховою для тих, хто не розуміється на різниці у сприйнятті світу різними генераціями. Повсякчасно у школах виникають конфлікти, яких можна було б уникнути, знаючи ціннісні орієнтири, умови виховання та особливості одне одного.
В чому ж полягає суть теорії поколінь? Відомо, що поколіннями називають соціально-демографічну й культурно-історичну спільність людей, що об'єднані межами віку й загальними умовами формування та функціонування в історичний період часу. Теорія поколінь виникла в 90-х роках 20-го століття. Тож, коротко, покоління є сукупністю усіх людей, народжених у проміжок часу, що становить приблизно 20 років. Представники одного покоління схожі за такими ознаками:
- розділяють одну історичну епоху;
- мають певні загальні переконання і моделі поведінки;
- почуваються належними до цього покоління.
Саме різниця у цінностях породжує конфлікти та нерозуміння між поколіннями. Сучасний освітній процес може стати ареною для війни між ними. А може бути направлений на те, щоб вже у шкільному віці пояснити відмінності одних цінностей від інших, причини формування переконань та навчити розумінню один одного.
Бебі-бумери (1946-1963 роки народження)