Вилучіть м’ясо. Як харчуватися за перших ознак застуди і що їсти, щоб їй запобігти

Курячий бульйон (ілюстративне фото) (Фото:iuliia_n/Depositphotos)
Поговоримо про імунітет — як його зміцнювати і що робити, коли все ж таки захворіли
Добре, коли люди цікавляться своїм здоров’ям та вміють чути свій організм. Якщо ви займаєтеся спортом, знаєте, яка різниця між тим, лягаєте ви спати о 10 вечора або о 2 годині ночі, знаєте, які вітаміни і для чого потрібні вашому організму, регулярно здаєте аналіз крові та знаєте свої показники, ви можете інтуїтивно вловити перші ознаки будь-якої хвороби, будь це занепад сил, різкий жар, ранкова втома чи першіння в горлі. І чим раніше ви їх вловите, тим раніше вживете заходів.
Що робити за перших ознак застуди
- Якщо відчуваєте нездужання і слабкість — залиштеся вдома, відлежтесь кілька днів: перше правило при будь-якій вірусній або бактеріальній інфекції — лежати, нічого не робити, нікуди не ходити, не напружуватися.
- Багато пити: більше 40 мл на 1 кг вашого тіла. Теплі, можна трохи гарячі напої. Краще з імбиром, куркумою, лимоном, без меду та цукру. Чорний та зелений чай або каву замініть на трав’яний чай, шипшину, запарені грейпфрут, апельсин або ягоди.
- Обов’язково пити лужну воду із pH вище 7,4. Також варто бризкати в ніс лужну воду з pH 9−10 — її можна знайти в аптеках.
- Можна голодувати, якщо комфортно — так ви зменшите шанси вірусу на виживання.
- Точно варто виключити м’ясо, яке довго перетравлюється та відбирає ресурси в організму. Найкраще їсти рослинну, легку їжу, можна легкий білок: рибу, морепродукти, яйця. Або курячий бульйон із свійської птиці.
Вітаміни:
— вітамін D — подвійна доза з метою профілактики, хоча б 4000 МО,
— вітамін С у вигляді аскорбату натрію або ліпосомальний 2−3 г. Бажано розбити на 4−5 прийомів — так він краще засвоюється (винятком для прийому є аутоімунний процес)
Вводьте до раціону ферментовані продукти
— Цинк 30−60 мг
— Селен 100−200 мг
— Глутамін 5 г
— Глутатіон 570−1000 мг
За можливості здайте загальний аналіз крові, щоб зрозуміти, вірусна інфекція чи бактеріальна, тому що тільки бактеріальні інфекції лікують антибіотиками.
Як зміцнити імунітет
Авжеж, найголовніше у профілактиці та боротьбі із захворюваннями — це зміцнення імунної системи. А в зимові місяці слабкий імунітет поводиться особливо гостро.
Що знижує імунітет? Стрес, сезонні гіповітамінози (наприклад, нестача вітаміну D), алкоголь, жорсткі дієти, шкідливі звички, багато солодощів та вуглеводів у раціоні, відсутність фізичної активності, брак сну.
Що робити на постійній основі, а не лише взимку, щоб зміцнити імунітет:
- Додайте до раціону продукти з вітаміном С (ківі, перець, цитрусові, яблука).
- Додати продукти з цинком (бобові, насіння соняшника, гарбузове насіння, горіхи).
- Додайте продукти із селеном (риба і морепродукти, яйця, цільнозерновий хліб, бразильський горіх).
- Додати продукти з вітаміном А (морква, шпинат, шипшина).
- Додати продукти з вітаміном Е (рослинні олії — оливкова та олія авокадо, шпинат, авокадо).
- Пийте багато води та трав’яний чай з імбиром і лимоном.
- Не вживайте перероблені продукти: консерви, ковбаси, солодощі, чіпси, газовані напої тощо. Все це сміття, яке вбиває ваше тіло.
- Їжте більше некрохмалистих овочів. Кишківник відіграє головну роль у формуванні та підтримці здорового імунітету, тому для нього потрібна клітковина — їжа для корисних бактерій.
- Додайте до страв спеції: корицю, гвоздику, мускатний горіх, лавровий лист, перець чилі, кардамон, кріп, розмарин, чебрець, хрін, цибулю, часник.
- Додайте до раціону жири: горіхи, авокадо, оливкову олію та вершкове масло, дику рибу та морепродукти. Не забувайте приймати омега-3.
- Вводьте до раціону ферментовані продукти, такі як квашена капуста.
- Займайтеся фізичною активністю — рух покращує кровообіг в органах імунної системи. Проходьте щонайменше 10 тис. кроків на день.
- Більше на свіжому повітрі, наповнюйте кров киснем. Навіть коли хворієте, провітрюйте кімнату бодай кожні дві години.
- Регулярно проходьте медичне обстеження організму, щоб знати свої слабкі місця та вчасно закривати дефіцити.
- Здоровий сон — найважливіше, зокрема й для міцного імунітету. Повноцінний сон у темній та тихій кімнаті, вкладатися спати до 22:30, пробудження не пізніше 8:00 — все це важливо для підтримки гормональної системи, зокрема правильного рівня мелатоніну та кортизолу, гормонів, що впливають на всі системи, зокрема імунну.
- Вчіться позитивному мисленню — науково доведено, що люди з позитивним підходом до життя хворіють рідше і одужують легше та швидше, ніж песимісти.
- Регулярно відпочивайте. Плануйте відпочинок, тому що часті переробки, недосипи та стреси дуже послаблюють імунітет.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life