Закохатися в штат Алоха. Топ-7 вражень на Гаваях
Побачити живу лаву, яка з характерним потріскуванням впадає в океан — це розділити своє життя на «до» і «після»
Гаваї — це губитися в хмарах на вершині вулкана, гуляти босоніж по чорному і червоному пляжах, плавати з дельфінами і відчувати себе частиною зграї. Штат Алоха — це коли приземляєшся в аеропорту, а привітний гаваєць одразу одягає тобі на шию намисто з квітів. І це кінець — ти закохуєшся в Гаваї по вуха.
Поринути в гавайське життя в Гонолулу
До столиці штату — Гонолулу — я прилетіла пізно ввечері, тому тільки за 7 годин сну визирнула з вікна готелю. Від таких панорам складно було стримати захват. З 25 поверху все місто мов на долоні. Прямо — згаслий кратер вулкана Даймонд-Хед, трохи праворуч — океан, внизу — висотки Гонолулу.

Місцевий пляж Вайкікі — один з найпопулярніших в світі. Як правило, тут відпочиває більшість американців. Тут є все, що потрібно для ідеальної відпустки: від маркетів зі свіжими морепродуктами і райськими фруктами до дорогих бутиків і ресторанів. Житло — на будь-який смак і бюджет: від приватних апартаментів до розкручених пляжних готелів. Ну і розваги — тут постійно відбувається багато вечірок.
Поплавати з дельфінами на острові Оаху
Снорклінг з дельфінами — одне з найсильніших вражень. На Оаху є бухта, куди влітку припливають сотні дельфінів. І ось — ранній ранок, щойно зійшло сонце, а ми вже завантажились на невеликий катер і вирушаємо до місця першого занурення. Маска, трубка, купальник і гайда — під воду.
Ціна — $250. Чи варто це того? Без сумніву. У нас було десь шість зупинок, і всі — абсолютно різні. Десь плавали з черепахами і різнокольоровими рибами, десь пропливали крізь тунель з коралів. Але найбільш фантастичне — зависнути в блакитний непроглядній воді. Навколо — абсолютна порожнеча. Ти буквально висиш посеред океану, і раптом збоку чуєш «голоси». Опускаєш очі — а під ногами пропливають три дельфіни.
Побачити потік лавових річок Кілауеа
Ми прилетіли в дощове містечко, яке межує з найактивнішим вулканом на Землі — Кілауеа. Тільки-но вийшовши з аеропорту, відразу розумієш, що прилетів в незвичайне місце. Навколо капає вода, волого, все довкола чорне через застиглу лаву. Завдяки такому контрасту рослинність здається особливо зеленою.
Пейзажі нагадують марсіанські: дерева ростуть із застиглої магми, навколо чорні лавові поля, випаровування з кратера Кілауеа видно навіть з далекої відстані. В Національний парк вулканів ми не потрапили, а ось легендарні лавові річки побачили. До них ми вирушили на катері. Цілу годину судно підкидало на хвилях, а ми спостерігали лаву, яка впадає в океан. Цього вартує своїх грошей — $220, а ще того, щоб більше доби летіти сюди з Києва. Побачити живу лаву, яка з характерним потріскуванням впадає в океан, — це розділити своє життя на «до» і «після».


Океан навколо цього епічного дійства — пекельний. Хлопці, які керували катером, спеціально набрали відро води і пропонували перевірити — чи дійсно обпікає? Навколо пахне сіркою, а через дим здається, що все, що оточує, — декорації на кіностудії. На берег ми повернулися промоклі до нитки, проте шалено щасливі.
Побувати на найбільшому каньйоні Океанії — Ваймеа
Каньйон пролягає на острові Кауаї. Цей острів вважається одним з найкрасивіших, при цьому він заселений… півнями. Десятки, сотні птахів в центрі міста і на околицях. Таким навіть в українських селах позаздрять — вгодовані, яскраві, доглянуті. Їх так багато через те, що на Кауаї немає мангустів, на відміну від інших островів.
У тому, що Кауаї справді шалено красивий, ми переконалися під час трекінгу по каньйону Ваймеа. А потім — милуючись видами долини на оглядових майданчиках. Я п’ять разів була на Гранд-Каньйон, і мені є з чим порівняти. Незважаючи на те що Ваймеа менший, у ньому більше барв і життя. Він не такий величезний, хоч і є найбільшим в Океанії. Але завдяки розмірам Ваймеа здається більш затишним і менш «фотошпалерним».
Проїхатися топовою трасою до Хани
Шосе, що веде до міста Хана на острові Мауї, стало одним з моїх улюблених пригод. Це понад сто кілометрів вузької траси із 600 поворотами, десятками водоспадів, мальовничими ущелинами і оглядовими майданчиками. Тут можна зупинятися кожні десять кілометрів, щоб прогулятися до водоспаду або сфотографувати океан.

А для смачного обіду найкраще доїхати в Хану і вибрати ресторанчик до душі. Там же, в кінці шляху, за скелястою стежиною прихований унікальний червоний пляж.
Побувати на кольорових пляжах острова Мауї
У моїй пам’яті Мауї залишився з биркою «острів-сад». Ідеальна погода, аромати, рослини — природа постаралася обладнати тут кращий природний курорт. Баунті-узбережжя, прозора вода, коралові рифи — це буквально рай на землі. А ще тут концентрація барвистих пляжів. Ми були на червоному і чорному. Та коли «вугільні» можна зустріти ще в багатьох частинах світу (наприклад, в Ісландії й Індонезії), то червоний Каіхалулу один такий на планеті.

Дістатися до червоного пляжу не дуже просто — потрібно чимало пройтися під яскравим сонцем, та й шлях треба щоб був відомий. Тому найкраще їхати в групі з хорошим гідом — він точно знатиме, як дістатися. Каіхалулу — це дика бухта, яку оточує багряне узбережжя. Купатися тут небажано через підводні скелі, але це ідеальне місце, щоб засмагнути і зробити незвичайні знімки.
Піднятися на вершину вулкана Халеакала
Халеакала вогнем не дихає — він сплячий. А йти до його трикілометрової вершині легко, бо схил гори дуже пологий. З висоти відкриваються неймовірні види. Це буквально «літакові» панорами: густі хмари, немов снігові поля, а над ними підносяться гачкуваті високогірні дерева. Вдалині видно схили і невеликі кратери — немов на іншій планеті. Розумієш, що все ще перебуваєш на Землі лише тому, що вдалині маячить обсерваторія Гавайського університету.
Але найкрутіше — зустрічати тут захід сонця. У цей момент розумієш, чому назва вулкана перекладається як «Дім сонця». Клуби хмар буквально «поїдають» промені, і все навколо стає помаранчевим.
— Коли хочете помилуватися видами столиці Гаваїв — Гонолулу, обирайте готель у районі Вайкікі.
— Гаваї — острови недешеві, до цього треба бути готовим. Однак всі пляжі належать гавайцям, а тому вони є безкоштовними.
— Якщо потрапити в Національний парк вулканів не вдалося або у вас обмаль часу, побачити його можна з гелікоптера. Ціна стартує від $300/особу.
— На Оаху безліч вражаючих оглядових: бухти, траси, гори, японські храми. А коли за прогнозом обіцяють дощ, не кваптеся скасовувати плани — синоптика на Гаваях марна. Беріть автомобіль, гіда і рушайте в поїздку навколо острова. Не забудьте про плантації ананасів Dole і Перл-Харборі — це теж потрібно побачити, а радше навіть відчути.

— Пляжі на Кауаї є, але після острова Мауї вони здаються одеської Затокою. Щоб не нудьгувати, беріть круїз уздовж узбережжя Напали. Довкола розмаїття водоспадів, що злітають з обривів, а також скелі неймовірної висоти і химерних форм. А головне — на борту пригощають безкоштовними коктейлями.
Певно, у всіх островів є своя магія — розслабляти, перезавантажувати, робити людей добрішими. Гаваї можуть стати другою відправною точкою в житті. І байдуже, скільки країн ви відвідали і скільки досвіду за спиною. Тут усі рівні — всім алоха!
Долучайтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут