Витвір імені Кевіна Спейсі. Рецензія на фільм "Усі гроші світу"
Приклад стрічки "Усі гроші світу" показує, як завдяки скандалу посередній фільм може набути статусу блокбастера ще до прем'єри
Найцікавіше на перегляді нової роботи Рідлі Скотта – це гадати, як би виглядав Кевин Спейсі в тій чи іншій сцені. Але найприємніше, що гадати тут не потрібно. У мережі легко можна знайти трейлер, де роль колись найбагатшого дідуся грає саме цей актор.

Канути б цьому непоказному байопіку в лету, якби двадцять років тому Спейсі не почав мимоволі закладати ґрунт під його промоушн.
"Усі гроші світу" – це історія про те, як в середині 1970-х в Римі був викрадений Пол Гетті Третій, шістнадцятирічний онук найбагатшої людини на планеті, Жана Пола Гетті. Спочатку терористи вимагали $17 млн, але незговірливий дід своєю байдужістю і ціною відрізаного вуха свого онука збив ціну викупу до $3 млн. Та й ті видав в кредит власному сину.
Словом, фільм знятий у співавторстві з Капітаном Очевидність. Він буквально кожною сценою кричить, наскільки скупими, безсовісними, безсердечними і безпринципними можуть бути сильні світу цього. На жаль, творчий колектив заплив за буйки, де почав топити глядача в потоці свідомості головного персонажа.
Жан Пол Гетті у виконанні Крістофера Пламмера дуже добре розкривається в перші десять хвилин в спеціально відведеному для цього флешбеку. А далі йде рясне самоповторення, яке дуже швидко набридає своєю навмисною незграбністю.
У очевидному прагненні зав'язати всю історію навколо літнього скнари, творці геть забувають про інших персонажів. На обличчі Марка Уолберга легко читається невдоволення перезйомками, а його герой, представлений глядачеві як майстер переговорів, за весь фільм не віджав у терористів ні цента. Мати викраденого підлітка у виконанні Мішель Вільямс, як і сам юнак, взагалі не виявляють ніякого родинного зв'язку, а їх фінальна зустріч справляє враження відсирілої петарди – думаєш, зараз рвоне так, що Том Генкс і його "Капітан Філіпс" встануть і вийдуть із залу. А фактично – просто пшик. І ніяких емоцій. Тільки радість, що скоро титри.
Емоційний і смисловий посил фільму дуже слабкий
Так чи інакше, "Усі гроші світу" – це фільм імені Кевіна Спейсі. Залишись він у ролі скупого діда, на стрічку пішли б, як спеціально йшли на постарілого Гарі Олдмена в ролі Черчілля з "Темних часів". А скандальне перезнімання додало лише цікавості очікування.
Рішення про похід в кіно потрібно приймати дуже виважено. Тут вам не Marvel, IMAX не вирішує. Емоційний і смисловий посил фільму дуже слабкий. А хронометраж зітканий із десятка дрібних сцен, які камінцем в черевику натирають глядачеві одне-єдине запитання.
Навіщо це все?
5 з 10
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Думки Нового Часу
Більше блогів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.