П’ять українських вишів, які я радив би своїй доньці

Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут (Фото:novephotocom.gmail.com/Depositphotos)
Я часто чув, що аграрна сфера в Україні — це друге IT, але переконався в цьому лише після спілкування зі студентами Вінницького аграрного
Сьогоднішнє покоління будує своє життя більш усвідомлено, ніж це у свій час робив я. Коли постало питання, куди вступати, не роздумував. Не тому, що був впевнений у своєму виборі, а тому що, зізнаюся, мені було байдуже.
Завдяки своїй роботі я мав шанс познайомитися з великою кількістю молодих людей і можу стверджувати, що молодь зараз не така, яким був я у їхньому віці. Вона свідоміша, аналізує, як той чи інший вибір вплине на майбутнє. Нав’язати свою думку чи позицію їм не вийде. У мене самого 17-річна донька, і я бачу, як ревно вона захищає свої кордони.
Зараз одним із найактуальніших питань для нашої сім'ї залишається питання вищої освіти. Мені прикро, що сьогоднішня молодь не може повністю зосередитися на цьому через війну, яку росія розв’язала на нашій землі. Але як і моїй доньці, так і іншим абітурієнтам попри все потрібно будувати своє майбутнє.
До війни ми з командою «pedan|buro» багато мандрували Україною, зокрема зі зйомками освітнього тревел-проекту УніверСheck. Побували у понад десяти українських вишів, і для себе я виокремив п’ятірку з них, де б я хотів, щоби навчалася Лера.
1 Сумський державний університет
Цей виш серед кращих українських університетів, а в 2021 році навіть очолив рейтинг. І мені зрозуміло чому. В СумДУ дуже прогресивний підхід до навчання — наявні VR-лабораторії, вебінарстудія, медіастудія для студентів-журналістів. Також проводять інтерактивні пари онлайн.
Університет активно налагоджує міжнародну співпрацю, і дає змогу своїм студентам обмінюватися досвідом за кордоном. Загалом у СумДУ прослідковується європейський підхід до навчання. Про це свідчить навіть те, що крім предметів своєї спеціальності, студенти можуть обирати та відвідувати додаткові заняття.
КПІ — це місто в місті
Що мене, як людину активну, здивувало найбільше — це наявність більше ніж 100 безкоштовних спортивних секцій. СумДУ навіть має своє поле для пляжного волейболу з функцією підігріву піску.
І, звичайно ж, хороші умови в гуртожитку, принаймні в тому, де був я. Проживання там не є бюджетним, але умови варті цих грошей. Я був би готовий оплачувати такий гуртожиток для Лери.
2 Вінницький національний аграрний університет
Я свідомий того, що навряд моя Лера вступить в аграрний виш, але не розповісти про ВНАУ не міг. Університет дуже здивував. Часто чув, що аграрна сфера в Україні — це друге IT. Але переконався лише після спілкування зі студентами Вінницького аграрного.
Попри вузьке спрямування, в університеті багато прикладних спеціальностей. Також багато місця для практики — поля, лабораторії, зимовий сад. ВНАУ має потужну міжнародну співпрацю, студенти можуть проходити практику за кордоном, презентувати там свої стартапи.

Це сучасний виш, який дає знання міжнародного рівня.
3 Полтавський державний медичний університет
До знайомства зі студентами медичного універу в Полтаві я і не задумувався, наскільки довгий шлях вони проходять, щоби працювати лікарями. Це заслуговує поваги!
У виші здивувала матеріальна база. Також приємно потішило те, що викладачами є практикуючі лікарі. Та й сам факт, що вже із 3−4 курсу студенти підпрацьовують, свідчить, що їх добре готують.
4 Національний університет Львівська Політехніка
Перше, що дивує, — це архітектура Львівської Політехніки. Навчатися у такому виші, мабуть, одне задоволення. Але крім цього, університет має й багато інших переваг. Як і всі вищеперелічені, він вибудовує сильну міжнародну співпрацю. Іноземні компанії допомагають навіть в облаштуванні навчально-дослідницьких аудиторій. Львівська Політехніка готує не лише сильних спеціалістів з технічних спеціальностей, тут також представлені архітектура та дизайн, видавництво та поліграфія, міжнародні відносини тощо.
5 Національний технічний університет України Київський політехнічний інститут
КПІ — один із кращих технічних вишів України, і він нагадує мені кампуси з американських фільмів. Це місто в місті, де на одній території зосереджені і навчальні корпуси, і гуртожитки, поруч ще й величезний парк і метро.
Крім того, величезна перевага Київського політехнічного, звичайно, у тому, що він готує потужних ІТ-спеціалістів. Для цього є відповідна технічна база та кваліфіковані викладачі.
Для себе я відзначив цю п’ятірку. Але навіть якщо моя донька не обере жоден із цих університетів, я поважатиму її рішення — бо у таких важливих моментах, як вибір професії та місце навчання, потрібно враховувати побажання дітей. Однак якщо хтось з абітурієнтів дослухається до моєї думки, буду тільки радий.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди НВ
Більше блогів тут