У десяти словах. П'ять секретів вдалого виступу
Спрощуйте свою промову і пояснюйте все специфічні терміни
Страх публічних виступів стоїть на другому місці після страху смерті. Більшість людей вкривається великими червоними плямами при одній лише думці про майбутній перфоманс — навіть якщо виступати доводиться на звичайній нараді. Як підготуватися до вдалого виступу і на які моменти варто звернути особливу увагу?
Почніть з підготовки
Вивчіть аудиторію, перед якою належить виступати. Це ваші колеги, підприємці, молоді матусі або просто люди, яким цікаво послухати про успіх? Які у них запити і "болі"?
Золоте правило: "один виступ — одна думка". Не потрібно в 10, 30 або 60 хвилин намагатися "запхати" все і відразу: розповідь про свій бізнес, історії з подорожей і вірші.
Запам'ятайте: на сцені головний — слухач. Тому не варто на початку виступу протягом 15 хвилин перераховувати всі свої заслуги і регалії. Ваша презентація себе повинна бути схожа на однохвилинне Elevator Pitch і розповідати, хто ви, чим займаєтеся і як можете бути корисні.
Розповідайте історії
Вчіться розповідати історії на основі вашого досвіду або світових кейсів. У центрі кожної історії — живий герой, який перемагає страхи і справляється з проблемами на шляху до мети або мрії, а його шлях — це основа історії.
Якщо ви говорите про нову послугу компанії, почніть з самого початку: як з'явилася ідея. Розкажіть про її реалізацію та вплив на бізнес і людей. У будь-якій історії важливі живі люди. Раджу використовувати факти і цифри — вони надають колориту. І, звичайно, історія повинна надихати — на те, щоб повторити успіх, придбати ваш продукт або послугу або розповісти про них друзям.
Видаліть шаблонні презентації
Якщо вам належить виступати з презентацією, приділіть їй особливу увагу. Вона повинна допомагати вам, а не відволікати увагу аудиторії від вас. Тому сміливо прибирайте пласти тексту, як в шкільних або університетських доповідях. Краще зашийте "слова-ключики". Вони допоможуть включитися в потрібний момент і не відхилитися від плану виступу. Мінімалізм в тренді, а шрифти на кшталт Times New Roman краще залишити для документів.
Не бійтеся спрощувати
Кожен, хто виступаює, хоче здаватися розумним. Тому люди додають в свою промову якомога більше спеціалізованих слів і складних конструкцій. Однак це підходить тільки для наукових конференцій. Якщо ви хочете бути почутим і зрозумілим, спрощуйте свою промову, використовуйте пропозиції до 10 слів і пояснюйте всі специфічні терміни. Приклад лаконічного і логічного виступу — друга інавгураційна промова президента Лінкольна: 701 слово, з них 505 — односкладових.
Працюйте над подачею
Ваш голос повинен, як музичний інструмент, міняти тональність. Вчасно розставляйте паузи, ставте запитання аудиторії, інакше ризикуєте побачити маківки слухачів, що втупились у смартфони. Постійні розвороти в бік презентації, похитування, блукаючий погляд і метання по сцені говорить про невпевненість спікера — таких зазвичай ніхто не слухає. І не намагайтеся обдурити аудиторію — люди швидко помітять брехню і награність. Зараз в моді щирість.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени
Більше блогів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.