Постійно думаєте про роботу? Як зрозуміти, що ви — трудоголік, і допомогти собі
Трудоголізм з набагато більшою ймовірністю призведе не до підвищення соціального статусу, а до стресу і звільнення
Трудоголізм — це залежність, і найважливіше, що ми повинні розуміти — трудоголізм небезпечний тим, що соціально прийнятний, а значить заохочуваний.
Тобто суспільство підтримує і плекає цю залежність в людині, оскільки в короткостроковій перспективі це дає позитивний результат для роботодавців — адже трудоголік повністю поглинений своєю роботою. Але так працює лише спочатку, оскільки в довгостроковій перспективі масовий трудоголізм обертається епідемією вигоряння і депресіями.
Що це означає для ринку праці?
Вигорання — це не проблема окремих людей. Це проблема економіки. За даними Європейського агентства з безпеки та гігієни праці (EU-OSHA), через вигоряння і пов'язане з ним зниження продуктивності світова економіка втрачає $1 трлн на рік. І, звичайно, великі світові корпорації намагаються вживати заходів для запобігання цій проблемі, але в Україні ми подібного не спостерігаємо.
Трудоголізм небезпечний тим, що соціально прийнятний
За даними дослідження, проведеного кілька років тому кадровим порталом hh.ua, в Україні 64% опитаних перебувають у стані емоційного вигорання — морального виснаження на тлі хронічного стресу. Це тісно пов'язано з тим, що у нас далеко не завжди дотримується трудове законодавство, профспілки працюють лише формально і немає організації, яка б стежила за гідними умовами праці.
Що таке трудоголізм?
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life