Засновані на реальних подіях. Три фільми про сильних жінок, які варто подивитися. Блог Олексія Бондарєва
Невблаганно наближається 8 березня. А значить, саме час подивитися що-небудь про жінок. Бажано сильних, які подають приклад іншим, не таким сильним. А інакше ніяк, часи нині такі :)
Гаразд, жарти жартами, але в моду увійшли фільми про жінок, сильних, незалежних, які домагаються всього самі без «принца на білому мерседесі», заміжжя і т.д.

Значна частина чоловічої аудиторії наполегливо вважає такі фільми «феміністськими агітками», але це не так.
Згнітивши серце, я змушений визнати, що хороших фільмів про жінок стає все більше. Часом вони настільки гарні, що це важко заперечувати навіть найзапеклішим сексистам.
Ось кілька зовсім свіжих фільмів про жінок, які безумовно варто дивитися не лише жінкам, а й чоловікам.
Битва статей
Battle of the Sexes
2017 рік

Убойна історія про те, як старіючий чемпіон світу з тенісу кинув виклик молодій тенісистці. І його підтримала американська асоціація тенісу, оскільки нею керували чоловіки, які не бачили іншого способу довести, що жінки насправді повинні отримувати менше грошей за виступи, ніж чоловіки.
У історії досить передбачуваний фінал. І під час перегляду навіть не віриться, що фільм заснований на реальних подіях. Тим не менш, це так.
Біллі Джин Кінг дійсно обіграла легендарного Боббі Рігса у тенісному матчі в 1973 році.
Сама Кінг пізніше стала знаною учасницею американського ЛГБТ-руху. У фільмі її зіграла нова «Меріл Стріп» Голлівуду — Емма Стоун.
Фільм цілком тягне на статус «агітки», але при цьому добре знятий. І тема сексуальної орієнтації головної героїні піднімається м’яко і ненав’язливо, на відміну від багатьох фільмів на цю тему.
Професор Марстон і Чудо-жінки
Professor Marston and the Wonder Women
2017 рік

Якось непоміченим пройшов цей фільм, хоча й даремно. Історія, показана на екрані, просто чудова сама собою. Це біографія американського психолога Вільяма Марстона, який був вершиною любовного трикутника за участю його дружини Елізабет (також вченого з Гарварду) і студентки Олівії.
Марстон, власне, придумав персонажа Чудо-Жінка, яким нині марять всі свідомі дівчатка-підлітки планети Земля. І зробив це під впливом двох дивовижних жінок, з якими прожив до кінця своїх днів.
І фільм в захоплюючій манері оповідає про те, як Марстон прийшов до створення цього образу в цілому і до деяких його елементів зокрема. Наприклад, костюм Чудо-Жінки, який так личить довгоногої Галь Гадот, народився завдяки деяким… сексуальним пристрастям гарвардського професора.
Відмінна історія, яка відмінно знята і блискуче зіграна хорошими акторами, серед яких виділяється Ребекка Голл, яка зіграла дружину Марстона.
Приховані фігури
Hidden Figures
2016 рік

Жаліслива і слізлива історія про трьох чорношкірих жінок, які працювали в NASA в 1960-х — на зорі космічної ери.

З бюджетом всього в $25 млн фільм зібрав у світовому прокаті $235 млн. Досить подивитися всього 10 хвилин фільму, щоб зрозуміти, чому.
Це яскравий, барвистий фільм з харизматичними актрисами на першому плані, вдало відтіненими як завжди чудовим Кевіном Костнером і несподівано серйозним Джимом Парсонсом (той самий Шелдон з Теорії Великого вибуху).
Вдалий саундтрек і чимало дійсно кумедних моментів.
І, звичайно ж, «програмні» епізоди, в яких афроамериканки пробивають собі шлях крізь стіну расизму і чоловічого шовінізму.
Фільм заснований на реальних подіях, зрозуміло, прикрашених. І так, це дуже відверта «агітка», але знята з душею і абсолютно благими намірами.