Трав’яний чай і квашена капуста. Як не набрати зайву вагу за час карантину
Зараз прекрасний момент для того, щоб у спокійній ситуації спланувати свій раціон
В умовах карантину ми почали рухатися набагато менше. Вчора мій трекер нарахував 120 активних калорій на день, і то через те, що я вимила підлогу у всій квартирі. У звичайні дні в мене виходило приблизно 1000 активних калорій.
Ще ми стали більше крутитися біля холодильника, і не скільки від голоду, скільки від нудьги і стресу. При цьому набір продуктів обмежений, а спокуса з'їсти щось шкідливе — великий. Крім того, почуття невизначеності і тривога за майбутнє призводять до того, що багато хто став вживати більше алкоголю.
Давайте розберемося, що можна зробити для того, щоб не стати жертвою спокус і зберегти фізичну форму і добре самопочуття.
1. Висипайтеся
Карантин часто сприймається як повний вихідний. До ночі дивимося фільми, пізно лягаємо спати і тим самим порушуємо роботу гормональної системи. З'являється постійне відчуття голоду і знижується стійкість до стресу. Лягайте раніше, зараз у нас є шанс не витрачати час на дорогу і закінчувати робочий день раніше.
2. Не сприймайте карантин як all inclusive
Ми справді почали рухатися набагато менше, а є набагато більше. Якщо продовжувати в тому ж дусі, ми «викотимося» з карантину.
Насправді, зараз прекрасний момент для того, щоб у спокійній ситуації спланувати свій раціон, рідше замовляти їжу з закладів і навчитися готувати нові страви, нехай навіть і з простих продуктів. Забийте в Google «Смачні рецепти з гречки і капусти» — і вперед, на кухню. Більше стоїте біля плити — більше руху.
3. Відмовтеся від перекусів
Сховайте в шафу горішки, батончики і фрукти. Нехай нічого з цього не стоїть на столі. Кожен перекус — це сплеск інсуліну і нові жирові накопичення. Так за місяць ізоляції ми наберемо не менше 5 кг, без жартів, не рахуючи того, що це згубно позначиться на здоров'ї.
Чітко розплануйте прийоми їжі: сніданок, обід і вечерю. Можна залишити один чи два перекуси, але, бажано, в один і той самий час щодня.
4. Їжте овочі та квашену капусту
Не забувайте про клітковину. Так-так, я про овочі, до того ж згодяться як свіжі, так і заморожені — наприклад, багатокомпонентні суміші. Їхня перевага у тому, що в них є овочі різних кольорів, відповідно, ви отримуєте різні вітаміни і мінерали.
Бажано їсти овочі термічно обробленими, бо в такому вигляді підшлункова і жовчний їх легше засвоюють, а з огляду на те, що ми почали рухатися набагато менше, варто знизити навантаження на ці органи. Крім того, термічно оброблені продукти безпечніші в нинішніх умовах.

Однак звертайте увагу на те, щоб овочі були заморожені за допомогою шокової заморозки. Це зазвичай вказано на упаковці.
А зі свіжих можна робити салати, не забуваючи їх ретельно мити перед цим.
У нашому кишечнику живе безліч різноманітних бактерій. Деякі з них дружні, інші — ні. Кожна група певним чином впливає на наше самопочуття і вимагає їжі для зростання і розмноження. Щоб ми були здорові і мали хороший імунітет, нам необхідні корисні мікроорганізми, а їм, натомість, потрібна клітковина.
Саме вона дає відчуття ситості, підтримує імунітет і слугує їжею для дружніх бактерій. До продуктів з високим вмістом клітковини належать злаки, овочі (зокрема цибуля і часник), фрукти (але дуже дозовано) і бобові. Це так звані пребіотики — їжа для мікробіома. Щоб поповнювати кількість корисної мікрофлори також важливі пробіотики або так звані ферментовані продукти, що містять живі бактерії. До них належать кефір, симбівіт, йогурт, а також квашена капуста, квашені огірки і помідори, місо паста, місо суп, темпе і сир тофу.
Однак вкрай важливо, щоб у процесі ферментування не використовувалися оцет і цукор — інакше корисних бактерій у цих продуктах не залишиться. Тому уважно читайте склад.
5. Пийте теплу воду і трав'яний чай
Вода з лимоном і трав'яний чай з яскравим смаком допомагають справлятися з нападами голоду від нудьги. Поставте графин на стіл і розставте вдома пляшки з водою замість вазочок з перекусами. Випивайте склянку води щогодини. Водний баланс дуже важливий як для нашого здоров'я загалом, так і для гарного стану шкіри, яка зараз сохне не на жарт. ⠀
Наостанок скажу: пам'ятайте — карантин закінчиться, а корисні звички залишаться. І принесуть вам багато користі в майбутньому.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут