Топ-5 продуктів для молодості і сексуальності. Блог фітнес-тренера

Чому їх мало
Тривожними дзвіночками, які вказують на недолік естрогенів, є також депресія, різка зміна настрою, хронічно пригнічений стан, збільшення ваги без зміни харчових звичок, швидка стомлюваність.
Звичайно, депресія і втома можуть бути результатом інших захворювань, але це сигнал, що потрібно здати тест на гормони. Тим більше, що естрогени — це не тільки краса і сексуальність, але й основа нормального функціонування всього організму. Саме вони відповідають за формування і розподіл жирових клітин, засвоєння кальцію та зростання кісток, серцевий ритм.
Причини, через які знижується кількість естрогенів, найрізноманітніші — від неправильного харчування, порушення гормонального фону після пологів, різних захворювань і закінчуючи віковими змінами, коли практично припиняється власне вироблення естрогену в організмі.
Отже, ви зробили тест на гормони і недолік естрогенів підтвердився. Зазвичай у такій ситуації лікарі призначають гормонотерапію, тобто, ви п'єте гормональні препарати. Величезний недолік такого підходу в тому, що при тривалому прийомі штучних гормонів, організм припиняє виробляти їх самостійно і процес цей, як правило, незворотний. У результаті залишок життя доведеться провести на препаратах.
Виходом в ситуації, коли рівень естрогенів ще не критично низький і є шанс м'яко й безпечно стимулювати їх вироблення, може стати меню, багате продуктами з фітоестрогенами. Це біологічно активні речовини рослинного походження, близькі по структурі і властивостям до статевих гормонів жінки. За хімічним складом рослинні гормони схожі на жіночі і роблять шкіру еластичною, активізують процеси її оновлення. Також вони покращують структуру нігтів і волосся, володіють антиоксидантними властивостями, пом'якшують перебіг клімактеричного синдрому, знижують ризик розвитку ожиріння в пре - та постменопаузі. У процесі численних наукових досліджень було доведено, що застосування фітогормонів більш безпечне для здоров'я, ніж застосування гормонів, отриманих синтетичним шляхом.
Є три види рослинних гормонів з естрогенною активністю: ізофлавоноїди, лігнани і куместани. В яких продуктах вони містяться?
Насіння льону
Це продукт номер один за кількістю рослинних гормонів (група лігнанів). Основні компоненти насіння льону: полісахариди, фітоестрогени, поліненасичені жирні кислоти, провітамін А та вітамін Е. Вони є безпосередніми учасниками всіх процесів життєдіяльності, що відповідають за зовнішній вигляд і функції шкіри у будь-якому віці.
Крім гормональної дії, у насіння льону багато інших корисних властивостей: вони перешкоджають утворенню пухлин, очищають організм, мають антиоксидантні властивості, сприяють схудненню. Полісахариди, як щітка, збирають з органів травлення «сміття», що надходить з неякісною їжею і нормалізують роботу кишечника. А хороша робота кишечника — це запорука прекрасної шкіри.
Приймають насіння льону в розмеленому вигляді (або використовуйте лляні висівки) з великою кількістю рідини. Льон можна додавати в різні страви: смак його досить нейтральний і їду точно не зіпсує. Лікувальна (максимальна) доза – дві столові ложки на день.
Рослинний гормон лігнін міститься також у насінні кунжуту і соняшнику.
Сочевиця
Найкорисніший носій різновиду фітоестрогенів з групи ізофлавонидів. Крім того, що триптофан, що міститься в чечевиці, допомагає виробляти серотонін, так званий гормон щастя. Відповідно, вона корисна для нервової системи, забезпечує душевну рівновагу і гарний настрій.
Ця бобова культура також допомагає очистити судини від шкідливого холестерину, підвищує рівень гемоглобіну, зміцнює серцевий м'яз.
Встановлено, що ізофлавоніди – унікальні речовини групи фітоестрагенів, здатні пригнічувати ракові клітини. Причому при термообробці ізофлавоніди не руйнуються.
Багаті на ізофлавоніди також зелений горошок, квасоля, нут, овес, просо.
Капуста
Причому будь-яка, але особливо кольорова, брюссельська, броколі. Саме тому кажуть, що від капусти ростуть груди. До речі, це правда: фітоестрогени відповідають і за спокусливі жіночі форми.
Капуста також номер один для схуднення. Зелене листя містять фолієву кислоту, добре впливає на обмінні процеси в організмі і кровообіг. А тартонова кислота гальмує процес переходу вуглеводів в жири, не дозволяє відкладатися холестерину. На довершення до всього, холін, що міститься в капусті, нормалізує жирові обмінні процеси.
Абрикоси
З усіх фруктів в них високий вміст гормону лігнана. Важливо, що він є і у свіжих і сушених плодах – куразі. Абрикоси також надзвичайно корисні для роботи серцево-судинної системи, зміцнюють судини, активізують процеси в головному мозку, покращують зір. Крім того, цей фрукт – чудовий антиоксидант, а залізо та йод, що містяться в плодах, сприяють нормальній роботі щитовидної залози.
Трави
Фітоестрогени також присутні в різноманітних травах. Це шавлія, корінь женьшеню, арніка, ромашка, липа, корінь солодки. У червоній конюшині знайшли пом'якшувальні клімактеричні симптоми ізофлавоніди і куместани.
Є також фітоестрогени в продуктах тваринного походження, але використовувати їх не бажано. Не секрет, що в м'ясі і молоці містяться гормони і хімічні препарати, що сприяють швидкому зростанню тварин.
Надлишок естрогенів не менш небезпечний, ніж їх недолік, а симптоми приблизно ті ж. Тому без аналізів і консультації лікаря ні в якому разі не варто займатися самолікуванням і змінювати свій раціон, додаючи або скорочуючи споживання «гормонів молодості».
Інші поради Тетяни Годард читайте на thebroccolitrick.com
Більше блогів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life