Просто і зрозуміло. Як приготувати справжню ікру з кабачків

Виходить не просто ікра, а крем з кабачків (Фото:Rawlik/Depositphotos)
Крім кабачків за цим рецептом можна приготувати цукіні та патисони
А ви знали, що спочатку споживали лише насіння кабачків? Було це на території сучасної Мексики. Потім з Південної Америки кабачки потрапили до Європи, разом з картоплею, помідорами, кукурудзою та багатьма іншими популярними продуктами. І тепер уже не можна уявити наш літній стіл без кабачків.
Ну як же смажені кабачки з часником? Або смажені в яйці з кропом? Або оладки з кабачків? А може навіть найтонші скибочки сирого кабачка в салаті? Але давайте поговоримо про кабачкову ікру.
Не про ту, з радянського універмагу, що залишилася в пам’яті батьків. А про справжню, смачну, кремову, надзвичайно ніжну. Поговоримо про ікру, приготовану в розпал літа з овочів, куплених на базарі та вирощених у нас. Ніякого імпорту, літо — час місцевого смаку. А тим паче, цю ікру можна законсервувати і на зиму.
Але головна перевага цього рецепта — простота і швидкість. Потрібно лише хвилин 20−30 повозитися і ще півгодинки поглядати, займаючись іншими справами. Усе. Сковорода, терка і блендер — наш інвентар. Просто і зрозуміло. Півгодини — і закуска на кілька днів готова. Смачна закуска!

Отже, власне, сам рецепт.
Інгредієнти:
- 3−4 середніх молодих кабачка
- 3 помідори
- 1 морква
- 1 цибулина
- Кілька зубчиків часнику
- Трохи перцю чилі (за смаком)
- Сіль, перець, рослинна олія
Крок 1: нарізка
Як і обіцяв, рецепт простий. Тому перше правило нарізки — немає ніякої нарізки.
Часник розплющити плоскою стороною ножа.
Перець чилі не різати (я додаю приблизно 1/5 середнього стручка — не хочу, щоб було занадто гостро).
Лук можна нарізати довільно, але не великими шматочками — не більше 1 см.
Морква і кабачки — натерти на великій тертці. Якщо кабачки молоді, натирайте разом зі шкіркою. Якщо вже дорослі і шкірка зелена — краще її зняти картоплечисткою, щоб не псувати помаранчевий колір майбутньої ікри.
Помідори — зняти шкірку (для цього опустити на 30 секунд в окріп, а потім охолодити в крижаній воді) і теж на тертку. Ніякі овочі змішувати не можна. Все в окремі тарілки.
Крок 2: п ассерування
Слово «пассерування» позначає вид термічної обробки. Пасерувати — це готувати продукт в невеликій кількості олії або жиру за низької температури. Краще для цього вибирати посуд з товстим дном.
На сковороду наливаєте кілька ложок рослинної олії, закидаєте часник і шматочок перцю чилі, чекаєте, поки піде аромат. Після цього додаєте цибулю і на повільному вогні готуєте до прозорого кольору.

Порада: злегка присоліть цибулю, і вона буде готуватися набагато швидше.
Коли цибуля стане прозорою, додаєте моркву і тримаєте ще 5−10 хвилин.
Ще один секрет: додайте в моркву дрібку цукру. Це дозволить соку швидше залишити клітковину, а реакція Майяра дасть приємний карамельний присмак.
За морквою — помідори й кабачки. Пасеруйте на слабкому вогні ще хвилин 10−12, точний час залежить від сковороди і від плити. Спробуйте — має бути смачно. Якщо недостатньо солі — додавайте. А трохи свіжомеленого чорного перцю додасть характеру.
Коли овочі будуть готові — приберіть з вогню і дайте охолонути. Це можна зробити швидко. Для цього поставте сковороду у воду з льодом або просто в холодну воду, яку потім кілька разів замініть у міру нагрівання. Коли овочі охолонуть, переходьте до наступного кроку.
Крок 3: блендер!
Завантажуємо вміст сковороди в чашу блендера і подрібнюємо до стану пюре. Якщо маса вийде густою, додаємо трохи рідини — очищена вода тут дуже навіть підійде. Але соковиті томати дадуть багато соку, так що за задумом додаткова рідина не знадобиться.
Колір готової ікри — правильний ікорно-кабачковий, помаранчевий. А текстура — кремова. Виходить не просто ікра, а крем з кабачків.
Якщо хочете запастися на зиму — прокип’ятіть ікру, розлийте в стерилізовані банки і закривайте. Крім кабачків так само можна приготувати цукіні різних кольорів (тільки з зелених зніміть шкірку, інакше колір буде бруднуватий), патисони теж можна спокійно використовувати.

Текст публікується з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут