Спробуйте використати це. Як перетворити кризу на можливості
Ми стаємо сильнішими, сміливішими, впевненішими лише пройшовши випробування
Сьогодні багато людей переживає страх через відчуття нестабільності та невпевненості у завтрашньому дні. Про чергову світову економічну кризу говорить все більше експертів. Людей лякає перспектива безробіття. Ще більшого масла у вогонь підливає карантин, коли, хоча й не жорстко, та все ж обмежується воля та свобода. Хочеш погуляти з дитиною на дитячому майданчику? Зась. Бажаєш поїхати у справах? Громадський транспорт лише для обмеженого кола людей. Так, ці заходи необхідні для збереження нашого здоров`я та життя. Та все одно психологічно важко прийняти те, що тепер не можливо цілком контролювати власне життя.
Минулої осені я прочитала книгу австрійського психіатра, психотерапевта Віктора Еміля Франкла Людина в пошуках справжнього сенсу. В ній він розповідає про власний досвід екстремального виживання в концентраційних таборах. Перебуваючи в нелюдський умовах та балансуючи на межі життя та смерті, коли багатьом смерть видавалася найкращим варіантом, Віктор Франкл зауважив одну якість, яка допомагала людям не зламатися. Це відчуття сенсу життя. Те, заради чого потрібно вижити й жити.
В умовах сьогодення це можна інтерпретувати наступним чином: ми зможемо «м’яко» пережити кризу, якщо знайдемо в ній можливості для себе. Більше того, найміцніший метал гартується найгарячішим вогнем. Так само й ми, люди, стаємо сильнішими, витривалішими, сміливішими, впевненішими та підіймаємося на вищий щабель лише пройшовши випробування. Нікому тепличні умови ще не допомогли стати кращим. Тож спробуйте використати час кризи для того, щоб здобути більше. Як?
1. Зробіть справи, які давно відкладали. Впевнена, що кожен з нас має перелік справ, на які ніяк не вистачало часу, сил, ресурсів та, зрештою, бажання. Тепер є додатковий час, який ви економите на дорозі на роботу й назад. Тож використайте його з користю. Хочеться покращити іноземну мову? Будь ласка! В інтернеті можна знайти сайти із безкоштовними освітніми курсами, фільмами та цікавим контентом. Маєте гору непрочитаних книг — читайте. Бракувало часу на спортзал? Тепер можна займатися вдома — в YouTube безліч тренувань на всі смаки. А ще можете медитувати, скласти плани на майбутнє, почати писати книгу, про яку давно мріяли, й робити те, на що бракувало часу.
2. Почніть розвивати приховані таланти. Переконана, що кожен з нас має чимало здібностей. Над розвитком одних ми працюємо до сьомого поту з року в рік. А інші тишком-нишком дрімають всередині нас, навіть не сподіваючись, що про них згадають. Тож тепер настав час пробудити й цих сплюх. Наприклад, я за освітою педагог. Давно хотіла розробити кілька навчальних курсів, та не вистачало часу. Тепер можу сконцентруватися на цій задачі. Тож не зволікайте й використовуйте час, щоб розвивати свої здібності й таланти. Й хтозна, можливо після закінчення карантину ви зможете працювати у новій, несподіваній для себе галузі.

3. Викиньте мотлох із життя та голови. Часто простір навколо нас буває настільки захаращеним, що це починає впливати на наше життя. Нам важко сконцентруватися та вирішувати задачі, розібратися в тому, що є важливим у житті. Зрештою, знайти сенс життя та покликання. Так-так, для багатьох людей це надважливе питання, над пошуками відповіді на яке вони б’ються не один рік. Почніть зі звільнення свого простору від мотлоху. Переберіть речі. Можливо серед них купа того, що вам ніколи не знадобиться? Віддайте це нужденним або ж продайте на OLX.
Після завершення складного проекту я завжди роблю генеральне прибирання на робочому столі. Викидаю непотрібні папери, спорожнюю теки із записами «на всі випадки життя». Це допомагає перезавантажити мозок та очистити його для роботи над новим задачами.
4. Зробіть важливий крок. Я знаю чимало людей, які б хотіли змінити роботу, але підняти п’яту точку та зрушити з насидженого місця важко. Можливо зараз саме час, щоб зробити цей важливий крок? Попрацюйте над своїм резюме, підготуйтеся до співбесід. Вивчіть ринок праці, сайти з вакансіями та почніть розсилати резюме. Зробіть аудит своїх соцмереж та перевірте, чи немає там інформації, що може відлякати роботодавців, які обов’язково переглядатимуть їх, розглядаючи вашу кандидатуру на вакантну посаду. Скажете: та хто ж зараз братиме на роботу, коли така ситуація? Ринок не помер, а завмер. І якщо одні бізнеси знаходяться в стані заморозки, то інші продовжують працювати на повну й використовують час кризи для підсилення свого штату кращими спеціалістами з ринку.
Пам’ятайте, навіть після найтемнішої ночі приходить день. І від того, як ви проведете цю ніч, залежить яким буде день прийдешній. Тож перетворіть кризу на можливості.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут