Цікаві канікули. Яким спортом зайнятися з дітьми?
Навіть удома під час локдауну можна вигадати просто неймовірні розваги
З початком зимових канікул перед батьками постало питання — як влаштувати дітям активний та корисний відпочинок. Тому підготував підбірку цікавих видів спорту, якими можна зайнятися разом, усією сім'єю.
Скелелазіння
Відкрив для себе цей вид спорту нещодавно — лише півтора року тому. І дуже швидко переконався, що він доступний для всіх, незалежно від статі та віку.
Є міф про те, що це небезпечно, занадто екстремально та для цього треба мати дуже багато сил. Але практика показує, що діткам займатися скелелазінням набагато легше. Тому що дорослі намагаються використовувати свої м’язи, показати, які вони спортивні та підкачані. А дітки на рівні рефлексів лізуть саме так, як і треба це правильно робити. Тобто більше навантажують ноги, які в людини є фізично сильнішими. Тому діти й лізуть швидше та далі, ніж це можуть зробити дорослі без підготовки.
Крім того, вони безстрашні. Діти не замислюються про можливі небезпеки та не дивляться постійно вниз. Та й на нормальних скеледромах страхують усіх без винятку. І за той час, що я цим займаюся, ще не бачив жодних проблем.
Скелелазіння — це неймовірний кайф, який поєднується з фізичними навантаженнями. Ти займаєшся у задоволення, а лише наступного дня відчуваєш крепатуру та розумієш, наскільки фізично прокачався.
Я бачив, як на скеледромі пищать від задоволення й діти, і дорослі. І кожен раз, вилазячи на якусь — навіть просту — стіну, ти ніби підкорюєш свою невеличку вершину.
Лижі та сноуборд
Гірські види спорту я просто обожнюю. І якщо у вас буде така можливість, хоч в Україні, хоч за кордоном (якщо якісь країни будуть відкриті), то дуже раджу спробувати.
Для мене це просто маст-хев хоча б раз за сезон виїхати кудись «посноубордити». Лишень уявіть — зима, сніг, гори. Плюс неймовірно чисте повітря.
Тим паче, дітки з 3 років уже абсолютно нормально стають на лижі під керівництвом професійного тренера. А з 5−6 можна пробувати сноуборд. І згодом вони вже ганяють так, що інколи навіть дорослі не можуть наздогнати.
Є навіть курорти з дитячими групами. Дорослі там катаються собі окремо, а дітей здають на пів дня ніби в гурток. Потім усі зустрічаються на обіді й дуже радіють, бо вже навіть устигли скучити одне за одним. Це дуже круто.
Я, наприклад, обожнюю дивитися на усміхнені обличчя та рум’яні щоки дітей на гірськолижних курортах. Одразу видно, що для них це не лише спорт, а й велике задоволення.
Єдиний мінус цього варіанту — це недешево. Але моя вам порада: не витрачайте зайві кошти на дитяче спорядження, тому що дитина наступного року стовідсотково виросте. Ми зазвичай беремо інвентар в оренду й катаємося в своє задоволення.

Плавання
Як на мене, це один з найлояльніших видів спорту для всіх. З одного боку, плавання тримає в тонусі все тіло, адже задіює кожну групу м’язів. З іншого — воно дуже поблажливе для суглобів і зовсім не перевантажує ваш організм.
Крім того, мені здається, що навчитися плавати має кожен. І краще та легше зробити це саме в дитинстві. Як мінімум, уміння плавати точно убезпечить у майбутньому.
Також це чудовий спосіб почати загартовуватися. Звісно, потрібно слідкувати за температурою в басейні, за тим, щоб дитина потім була вчасно висушена та вдягнена. Але безсумнівний плюс плавання в тому, що воно доступне в будь-який сезон. Бо ніщо не завадить вам насолоджуватися цим видом спорту в закритому басейні.
Шашки, шахи та нарди
Нагадаю, що це не лише настільні ігри, а й спортивні дисципліни. Вони хоч і не качають м’язи, та принаймні дуже сильно розвивають мозок і стратегічне мислення.
У Києві, наприклад, година занять з шахів з професіоналом рівня кандидата в майстри спорту або майстра спорту починається від 1 000 гривень. Це вже про щось говорить.
До того ж, активна мозкова діяльність спалює калорії приблизно так само, як і спорт. Це зовсім не означає, що треба закидати всю решту занять. Але це також крута та корисна навичка. Якщо знайти правильний підхід та зацікавити дитину, то можна класно провести час із усією родиною та навіть влаштувати міні-чемпіонат.
Власні види спорту
Якщо з більш дорослими дітками можна знаходити різні відео на YouTube та робити зарядку, то з малечею треба гратися. І якщо у вас немає можливості організувати їм на канікулах певний вид спорту, то можна самостійно вигадати якусь цікаву рухову активність.
У нас, наприклад, є дві гри, які ми створили разом з Маріком. Одна з них — закидання шкарпеток у дитячий горщик. Це певний прообраз баскетболу. Просто складаєте шкарпетки в кульку та по черзі намагаєтеся втрапити ними до горщика.
Друга гра — утеча від робота-пилосмока. Щовечора ми від нього ховаємося. Правила такі: треба пробратися в кімнату так, щоб робот тебе не побачив, схопити книжку на вечірнє читання та втекти з зали непоміченим. Назвали ми це «Операція Пилосмок».
Головне — підключити фантазію. І навіть удома під час локдауну можна вигадати просто неймовірні розваги.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут