Скарги, розпитування та поради. Три головні помилки під час спілкування на відстані

Антон Семенов: «Якщо ви починаєте зі складнощів, ви показуєте, що спілкування з вами — джерело напруги» (Фото:CITAlliance/Depositphotos)
Розмови з тими, хто далеко, мають свою специфіку, про яку варто знати
За даними опитування, яке проводимо ми з колегами, стосунки багатьох українців з важливими для них людьми останнім часом погіршилися через невміння спілкуватися на відстані.
Розмови на відстані мають свою специфіку, про яку варто знати. І якщо люди уникають головних помилок, це відразу починає дуже добре впливати на їхні стосунки з коханими, рідними, друзями і колегами.
Ці головні помилки легко запам’ятати, якщо звести їх до трьох груп: скарги, розпитування та поради.
Не слід починати зі складнощів і важких тем
Під час випробувань і великих змін у житті люди відчувають внутрішню напругу і намагаються уникати всього, що посилює стрес. Вони хочуть, хоча б тимчасово та віртуально, опинитися в спокійному і безпечному місці, де можуть розслабитися і не вирішувати проблеми.
Якщо ви починаєте зі складнощів, неважливо, своїх чи свого співрозмовника, ви показуєте, що спілкування з вами — джерело напруги, а не спокою.
Якщо ви самі проситимете порад, це дуже допоможе
Ми з командою провели багато опитувань серед бійців. Переважна більшість із них говорять, що для них найбільш цінними є розповіді про дрібниці. Їм важливо знати, як ви себе відчуваєте, як ваше здоров’я, що змінюється в вашому житті, як ви справляєтеся зі щоденними та побутовими справами.
Ви підтримаєте людину, якщо не станете навантажувати її своїми проблемами, а навпаки, показуватимете їй, як ви справляєтеся і що за вас не потрібно хвилюватися, що вона може бути за вас спокійною.
Також важливо під час розмови давати щось таке, про що людина потім зможе згадати з теплою усмішкою, те, що надасть її сил справлятися з проблемами. Наприклад, це можуть бути розповіді про успіхи ваших дітей, смішні випадки, дрібниці, які свідчать про теплі стосунки і кохання. Також можна надсилати світлини, які нагадуватимуть про приємні спогади та мрії.
Не слід починати з розпитувань
Коли ви починаєте з розпитувань, ваш співрозмовник відчуває себе немов на іспиті. Зазвичай це наслідок того, що ви відчуваєте напругу і перекладаєте її на свого співрозмовника.
Проте вашому співрозмовнику може бути ще складніше, ніж вам. Кожного разу, починаючи розмову на відстані, люди відчувають скутість і незручність. Зазвичай вони не знають, як і що говорити.
Ви можете допомогти собі, якщо підготуєтесь, і можете допомогти своєму співрозмовнику, якщо дасте зразок. Щоб дати зразок, ви можете розповісти про себе та людей зі свого оточення.

Не слід давати поради, якщо вас про це не питають
Коли в нас є ресурс, ми завжди намагаємося допомогти тим, стосунки з ким цінуємо. Також багато хто через розлуку відчуває провину і прагне її загладити.
На жаль, коли ви намагаєтеся допомогти людині, яка від вас далеко, можуть бути тільки два результати. Ви можете нескінченно сперечатися, тому що ваш співрозмовник постійно показуватиме вам, що ви не розумієте його умов і обставин. Або ви будете нескінченно вислуховувати скарги і звинувачення через те, що не так розумієте його потреби або робите недостатньо.
В обох випадках на вас чекає роздратування і емоційне вигорання, а ваші стосунки можуть погіршитися.
Проте, якщо ви самі проситимете порад, це дуже допоможе. Коли у людини просять порад, вона відчуває себе цінною та важливою. Коли ви просите поради, ви показуєте свою вразливість і довіру до людини, що навіть на відстані належіть до кола близьких людей і залишається корисною.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди NV
Більше блогів тут