Це міф. Чому вам не потрібно випивати вісім склянок води на день, — лектор TED
Лікар і письменниця Джен Гантер розповіла про те, скільки рідини насправді необхідно нашому організму
Переклад Артема Савочкіна для TED
Знаєте, як нам часто радять пити вісім склянок води на день? Не хочу вас засмучувати, але це міф. Ваша шкіра не буде сяяти, ваша голова не стане більш ясною, у вас не з'явиться більше енергії. Але є велика ймовірність, що ви будете багато бігати в туалет.
Багато людей нічого не знають про біологію своїх тіл. Ми часто буваємо дезінформовані. Правда така: коли ми розуміємо, як працює наш організм, ми можемо приймати правильні рішення. Ми рідше стаємо жертвами псевдонауки. Нам допомагає розуміння того, як це працює. Мене особливо дратує той міф, що нам необхідно пити вісім склянок води на день. Чесно, просто вражає, як він настільки в нас укорінився. Ми чуємо це по телевізору, читаємо про це в журналах. Але, як я вже сказала, це нісенітниця. У більшості випадків наше тіло саме підказує нам, коли потрібно випити води, адже у нас є пара дивовижних, неймовірних, недооцінених... нирок.
У більшості випадків наше тіло саме підказує нам, коли потрібно випити води
Нирки — бобоподібні органи, розташовані з боків хребта, прямо під ребрами. Їх часто сприймають як фільтр, систему видалення відходів, але вони далеко не такі прості. Наше тіло — це середовище, де рідина і хімічні речовини повинні бути в крихкому балансі. Нирки проробляють величезну роботу, коли справа стосується цього балансу. <...> Наші нирки, разом з нервовою системою і різними гормонами, постійно оцінюють безліч параметрів і вносять зміни у рівні рідини, солі та інших речовин в режимі реального часу.
Вони роблять це за допомогою мільйона крихітних структур, нефронів. Ці нефрони схожі на робітників біля конвеєра, постійно щось додають і забирають, наприклад, натрій, глюкозу, цукор, кальцій, амінокислоти і воду, щоб гарантувати гомеостаз, баланс організму. Якщо рівень будь-якої речовини буде занадто високий або низький, постраждає наш організм. Саме нирки турбуються про те, щоб вміст цих речовин залишався на правильному рівні. Непотрібні нам речовини залишають нирки і направляються в сечовий міхур, звідки потім виходять у вигляді сечі. Як же в цю картину вписуються вісім склянок води на день? Ніяк.
Зауважте, я нічого не сказала про те, що нирки краще працюють при надлишку води. Уявімо, що ми сильно спітніли, через що знизився рівень води в крові. Наші нирки виявляють, що обсяг крові зменшується і що наша кров стає трохи більш солоною. Нирки заповнюють втрати, перенаправляючи більше води назад у кров, що робить сечу більш концентрованою. Якщо нирки відчувають, що в сечі немає достатньої кількості рідини, вони подають сигнал, що треба пити, через що ми відчуваємо спрагу. Якщо пити нічого, спрага буде ставати все сильніше і сильніше. Людина, якій загрожує зневоднення, не замислюється, чи потрібно їй попити. Вона зробить все можливе, щоб дістатися до води. Це один з наших основних інстинктів <...>

Завдяки нашим ниркам наш організм успішно регулює рівень води. Але якщо перестати рахувати вісім склянок води на день, скільки ж нам потрібно пити? Відповідь проста: це не проблема. Відчуваєте спрагу — попийте води. Ми можемо довіряти своєму організму. Якщо немає каменів у нирках, якщо вам не дуже багато років — адже іноді наші системи з віком зношуються — і ваш лікар не прописав вам зворотне, постійно стежити за тим, скільки води ви п'єте, зовсім не обов'язково <...>
Повну версію можна знайти на TED
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут