Щось видатне. Як досягти успіху в рекордні терміни
Тільки невдахи концентруються на тому, скільки їм доведеться витратити часу — успішні люди ставлять перед собою інше питання
Джеймс Клір, автор бестселера The New York Times Атомні звички, писав: «Коли мова йде про формування звички, не має значення, скільки часу ви витратите — двадцять один день чи триста днів. Важливим є те, скільки разів за цей період ви повторите потрібну дію. Ви можете зробити щось два рази за тридцять днів або двісті разів. Частота — ось що грає принципову роль».
Справа не в тому, скільки піде часу — ви можете робити щось два рази на тиждень або 200 разів на тиждень, і в підсумку прийти до абсолютно різних результатів. Ні — запорука успіху в повторах.
Якщо ви продовжите читання, ви дізнаєтеся, як саме неординарні й успішні люди здобувають нові складні навички — мовні, музичні, спортивні, у сфері програмування або продажів — витрачаючи на це лише частку «звичайного» часу.
Ви дізнаєтеся, чому, цитуючи Дерека Сіверса, стандартний темп — для простаків.
Але ви повинні позбутися від упереджень. Мій поштовий ящик переповнений листами скептиків, які переконують мене в тому, що неможливо швидко освоїти нові вміння: «Потрібно 20 років на те, щоб досягти майстерності», — твердять вони. Ви можете вірити їм.
Або ж ви можете повірити в майже неймовірну правду і заробити більше грошей, набути більше навичок і досягти майстерності швидше, ніж 99% людей. Почнемо.
Більшість людей не вважає себе здатними ми на щось екстраординарне
«На вершині самотньо. 99% людей переконані, що не здатні досягти чогось великого, і тому ставлять перед собою пересічні цілі. Таким чином, рівень конкуренції жорсткіше всього на шляху до „реалістичних“ цілей, що парадоксальним чином робить їх найбільш конкурентоспроможними», — пише Тім Феррісс, підприємець і автор бестселерів.
Сувора правда в тому, що більшість людей не вірить, що здатна на неабиякі речі. Вони впевнені, що це неможливо, і багато будуть гаряче відстоювати цю точку зору.
Для цього є просте пояснення. Якщо думка, що хто завгодно здатний дуже швидко домогтися надзвичайних результатів, правдива, це означає, що весь цей час ви могли робити щось видатне. Але замість цього витратили час на скептицизм і недовіру.
Правда в тому, що ви здатні на дійсно неймовірні речі. Ви просто повинні заплатити за це певну ціну.
Розумієте, немає майже нічого неможливого, якщо ви готові чимось пожертвувати.
Ви можете вивчити іноземну мову (і переїхати в іншу країну, щоб почати нове життя).
Ви можете стати неймовірним шеф-кухарем.
Ви можете створити онлайн-бізнес (і заробити достатньо грошей, щоб піти з найманої праці).
Ви можете написати книгу (яку прочитають тисячі людей).
Ви можете поліпшити свою фізичну форму (і дивитися в дзеркало з почуттям впевненості в собі).
Все це і багато іншого можливо — якщо ви згодні заплатити відповідну ціну. І справа не в тому, «скільки часу це займе» — це те, на чому фокусуються невдахи. Мова про те, наскільки регулярно ви готові занурюватися в роботу.

Ось чому на те, щоб досягти майстерності, потрібно рівно стільки часу, скільки ви захочете. Очевидно, що ви не зможете освоїти шахи до обіду або вивчити французьку до п’ятниці. Але ви можете прискорити процес і дати собі раду в 10 і навіть в 100 разів швидше, ніж 99% інших людей.
У своїй вражаючій книзі Майстерність Роберт Грін писав:
«Те, скільки часу знадобиться, щоб досягти майстерності, залежить від інтенсивності нашої уваги».
Якщо ваша увага недостатньо інтенсивна — якщо ви дуже втомилися після роботи, або через те, що споживаєте нездорову їжу, або тому, що витрачаєте занадто багато часу на необов’язкові проекти, — ви, ймовірно, нічого найближчим часом не доб'єтеся. Майстерність вимагає жертв. Що ви готові змінити, щоб отримати те життя, про яке мрієте?
Більшість людей не вважають себе здатними на видатні речі, тому ніколи не спромагаються навіть спробувати. Вони будуть витрачати більше часу на те, щоб критикувати і вщент розносити інших, ніж на те, щоб справді працювати.
Не звертайте уваги на ненависників. Не звертайте уваги на людей, які стверджують, що «так було споконвіку». У своїй книзі Кишенькове керівництво до дії Кайл Ешенроедер пише: «Через те, що спроби зробити інакше сьогодні обходяться дешевше, ніж раніше, цінність скептичних зауважень перебуває на історично низькому рівні. Скептики не знають, що справді можливо».
Не дозволяйте низьким стандартам інших людей заважати вашому розвитку. Ви можете досягти майстерності і зробити це дуже швидко — все залежить тільки від інтенсивності вашої уваги і того, наскільки часто ви її направляєте на досягнення мети.
Не має значення, скільки часу ви витратите, важливо, скільки ви за цей час зробите повторень
Я пишу протягом більш ніж шести років. Перші 4,5 року були до біса важкими. Головним чином тому, що я витратив більше часу на скарги, ніж на писання.
Протягом перших 4,5 років після створення свого блогу я був дуже «зайнятий». Я весь час думав про свій блог. Я читав книги про блогерство. Я витратив багато часу, намагаючись отримати можливість гостьового постінгу в популярних блогах — щоб прославитися з їх допомогою. Чого я не робив, так це не писав.
Є один старий жарт. На столі стоїть склянка з водою, і натовп вчених, філософів і психологів сперечається — ця склянка наполовину повна чи наполовину порожня. Непомітно для них в кімнату заходить маленький хлопчик, тихо випиває воду і йде, залишаючи натовп повністю приголомшеним.
Все впирається в дію.
Після 4,5 років пересічної писанини я зрозумів, що повинен змінити свій підхід. Я нарешті вирішив серйозно поставитися до писання. Я порахував, скільки текстів опублікував у своєму блозі: за 54 місяці близько 150.
Це приблизно три пости на місяць (і вони навіть не були такими вже довгими). Потім я натрапив на статтю відомого блогера Джона Морроу, засновника SmartBlogger. Він стверджував цікаву річ: за його словами, той, хто хоче стати серйозним письменником, повинен витрачати на це мінімум 10 годин на тиждень (або навіть 20 годин, якщо ви налаштовані дійсно серйозно).
Я знав, що якщо хочу поліпшити свою письменницьку майстерність — і перестати бачити величезний нуль замість доходів, читачів і переглядів — мені потрібно почати писати. Багато. Це я і зробив.
За 30 днів я написав 30 статей, і до кінця місяця в мене було більше читачів, ніж за попередні 4,5 року разом узяті.
Я перестав розсилати електронні листи на сайти, сподіваючись, що мені скажуть «Так», і просто зосередився на письменстві. Я знав, що був відстоєм. Я перестав турбуватися про свій блог і його статистику. Я перестав концентруватися на результаті і зосередився на процесі.
Я знав, що якщо продовжу писати, то ймовірно (хотілося б сподіватися) зрозумію, чому я відстій, вживу відповідних заходів і стану краще. Я перестану витрачати час на роздуми про те, «скільки часу» піде на досягнення моєї мети, і почну концентруватися на тому, «скільки разів» я міг би щось написати.
Результати виявилися вражаючими. За перші 4,5 року мої підсумки були такі:
178 підписників на email-розсилку;
50 переглядів на день;
$40 заробітку.
Але менш ніж за рік регулярного написання статей ось до чого я прийшов:
30 000+ нових підписників на email-розсилку;
гостьові пости в CNBC, Thought Catalog і Business Insider;
65 000+ переглядів у вдалий день (протягом чотирьох років моїм рекордом залишалися 748 переглядів на день) і сотні тисяч переглядів на місяць;
тисячі доларів на місяць пасивного доходу;
видавець запропонував мені підписати договір на видання книги;
міжнародний чоловічий журнал передруковує мої статті;
мене запрошують записувати подкасти і виступати на конференціях.
Я став домагатися грандіозних успіхів після того, як зробив прогрес своєю головною метою. Я перестав концентруватися на тому, «скільки часу» буде потрібно для досягнення успіху, і замість цього зосередився на тому «скільки повторень» мені для цього потрібно зробити. Відповідь? Багато. Як водиться.
Я нарешті перестав гнатися за успіхом. Я знав, що чим більше буду вдосконалюватися, тим більшого успіху досягну; успіх прийде сам собою.
Ось як домогтися в 100 разів більшого за вдесятеро менший час
Причина, через яку більшості людей не вдається досягти майстерності і швидко домогтися своїх цілей, не в тому, що вони не здатні це зробити — а в тому, що вони рухаються надзвичайно повільно.
Щоправда в тому, що стандартний темп — темп і швидкість, з якою рухається більшість людей — зазвичай набагато повільніші, ніж вам потрібно. Стандартний темп розрахований на те, щоб максимальна кількість людей змогла досягти успіху за цей час, але ви не зобов’язані грати за цими правилами. Фактично, як тільки ви зрозумієте, наскільки швидко можете рухатися, ви почнете помічати грандіозні результати — дуже швидко.
Як я вже говорив, коли я вперше почав вести блог, мені сказали, що для досягнення успіху необхідні роки. Так і є — певною мірою. Ці роки повинні бути витрачені мудро і ефективно. Я знаю безліч «письменників», які ведуть блоги або публікують фотографії від випадку до випадку, раз на кілька тижнів — і які нічого не досягли.
Пам’ятайте — справа не в тому, скільки часу ви витратите, а в тому, скільки разів ви візьметеся за роботу, що визначає ваш успіх.
На те, щоб освоїти складні навички потрібен час, але ви, ймовірно, могли б домагатися своїх цілей набагато швидше, якби збільшили інтенсивність і частоту своїх зусиль.
Великі зміни часто починаються з невеликих змін.
Збільшіть частоту і інтенсивність своїх тренувань, і ви отримаєте набагато більші результати, набагато швидше.
На закінчення
«Невеликі і, здавалося б, непослідовні кроки, виконувані послідовно протягом тривалого часу, ведуть до кардинальних змін», — Даррен Гарді, колишній редактор журналу Success.
Справа не в тому, скільки часу піде на що-небудь — на цьому фокусуються невдахи. «Ми вже на місці?», — не зовсім те запитання, яке допоможе вам у досягненні мети.
Натомість зосередьтеся на тому, «скільки разів» ви можете зануритися в роботу. Чого вам потрібно позбутися тому, що це заважає вам швидше рухатися вперед? Що вас гальмує? Що ви могли б змінити у своєму житті, щоб стати більш енергійним і сконцентрованим? Що вам потрібно зробити сьогодні, щоб завтра досягти успіху?
Переклад НВ
НВ володіє ексклюзивним правом на переклад і публікацію колонок Ентоні Мура. Републікування повної версії тексту заборонене
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут