Ароматні та зігрівальні. Три страви для осінньої вечері
До італійської пасти болоньєзе підійде червоне вино, до віденського шніцеля — біле, а французький десерт тар татен подайте з келихом рожевого
Якщо влітку нам більше хочеться чогось легкого і свіжого — фруктів або салатів, то восени настає час більш насичених і зігрівальних страв. І такі ж страви ми намагаємося готувати до вечері, якщо плануємо відкоркувати пляшку вина. Мої фаворити цієї осені — болоньєзе, шніцель і грушевий тарт татен з чебрецем.
Паста болоньєзе
Класика і один з найпопулярніших соусів до пасти — болоньєзе. Ситний, ароматний, зігрівальний. Якраз для обідів та вечері дощової осені. За правилами, в соус додається стебло селери і червоне вино. Я готую без селери, а вино пропоную подати до вже готової страви.
Інгредієнти:
- 750 г яловичого фаршу
- 1 невелика морквина
- 1 цибулина
- 1 банка томатів у власному соку (400 мл)
- ½ головки часнику
- чебрець
- 1−2 палички кориці
- оливкова олія
- сіль
- перець
- свіжа петрушка і пармезан для подачі
- спагетті, лінгвіні або будь-яка інша паста

Приготування:
У холодну каструлю з товстим дном налийте невелику кількість оливкової олії. Додайте дрібно нарізану цибулю, моркву, нарізану дрібними кубиками, фарш і томати у власному соку. Нагрійте, помішуючи, і доведіть до кипіння.
Запечіть, не очищаючи, головку часнику в духовці до м’якості і дістаньте зубчики. Додайте в каструлю разом з корицею і чебрецем.
Накрийте кришкою і готуйте на мінімальному вогні протягом 1−2 годин.
За 10 хвилин до готовності соусу посоліть і поперчіть за смаком.
Подавайте з відвареною пастою, посипавши тертим пармезаном і свіжою петрушкою.
Шніцель з ароматним маслом
Раз уже ніхто нікуди цього року особливо не їздить, гастрономічні подорожі теж доводиться собі влаштовувати самостійно. Пропоную вам Австрію — а саме віденський шніцель з телятини, з маслом і лимоном. Ну і з келихом білого, зрозуміло.
Інгредієнти:
- 2 відбивні з телятини
- 1 яйце
- панірувальні сухарі або черствий хліб
- борошно
- рослинна олія
- сіль
- перець
- вершкове масло кімнатної температури
- свіжа зелень (петрушка, кріп)
- лимон

Приготування:
М’ясо ретельно відбийте, накривши харчовою плівкою, щоб його товщина була не більше 0,5 см.
Яєчний білок трохи збийте виделкою. Підготуйте борошно і панірувальні сухарі, насипавши їх у плоскі тарілки. Якщо використовуєте черствий хліб — подрібніть його в кавомолці або блендері.
У вершкове масло додайте дрібно нарізану зелень і цедру лимона. Сформуйте невеликі кульки і помістіть в морозильну камеру.
У сковороді розігрійте олію. М’ясо посоліть і поперчіть. Запаніруйте спочатку в борошні, потім занурте в збитий білок і сухарі. Обсмажте з кожного боку до золотистого кольору і доведіть в духовці до готовності протягом 5 хвилин при температурі 180 градусів.

Подавайте шніцель з кулькою вершкового масла і скибкою лимона.
Тарт Татен з грушею
На десерт — Франція. З теплим «перевертнем» — Тарт Татен, з грушею в карамелі і з чебрецем. Подавайте його з кулькою морозива або з келихом рожевого.
Інгредієнти:
- 200 г готового листкового тіста
- 100 цукру
- 30 г вершкового масла
- 2 тверді груші
- 2−3 сливи
- 2 гілочки чебрецю

Приготування:
Груші розрізати навпіл, видалити серцевину і нарізати скибочками.
Приготуйте карамель. Для цього насипте цукор в сковороду зі знімною або вогнетривкою ручкою діаметром 20 см. Розігрійте на середньому вогні, помішуючи, щоб цукор розтопився і набув золотисто-коричневого кольору (слідкуйте, щоб карамель не згоріла!). Приберіть з плити, додайте вершкове масло і акуратно перемішайте.
Листкове тісто трохи розкачайте на присипаній борошном поверхні. Виріжте круг, за діаметром трохи більший, ніж розмір сковороди. Проколіть в декількох місцях виделкою.
Шматочки груші і половинки слив викладіть на сковороду в карамель. Посипте листочками чебрецю і накрийте тістом, трохи підвернувши край всередину.
Випікайте протягом 20−25 хвилин при температурі 180 градусів.
Трохи остудіть готовий тарт, не дістаючи зі сковороди. Потім накрийте тарілкою і переверніть.
Подавайте теплим, додавши за бажанням кульку ванільного або вершкового морозива.
Більше інформації шукайте тут
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут