П’ять звичок найрозумніших людей у світі, — американський блогер
Здається, багато хто вірить, ніби найуспішніші люди більшу частину життя проводять на роботі, а їхні ночі часто-густо бувають безсонними
Безперечно, виявилося б помилковим ототожнювати успіх і трудоголізм. Ви здивуєтеся, але чимало найрозумніших людей світу відпочивають вихідними днями і проводять час з родиною, наодинці із собою й особистими цілями. Ви коли-небудь цікавилися, що робили ці люди, щоб досягти свого становища? Тож варто ознайомитися з п’ятьма звичками, щоб усвідомити, чи маєте ви з ними щось спільне.
- Вони знаходять хобі, якими можуть займатися щодня.
Успішні люди знають, що життя — це набагато більше, ніж робота, сон і їжа. Вони вірять, що потрібно розслаблятися і проводити час, так би мовити, в бездіяльності. Якщо знайдете хобі, яке зможете практикувати щодня, це допоможе стати більш успішними. Наприклад, гра на музичному інструменті поліпшує моторику й аналітичні навички, точнісінько як і креативність.
- Вони письмово підсумовують те, що прочитали або дізналися.
Робити висновки — важливо й доречно. Ця звичка допомагає шукати і знаходити ключові думки та важливі деталі в кожному прочитаному абзаці. Коли йдеться про ефективне навчання, то головне — бути спроможним визначити і зрозуміти основні тези та сприйняти деталі. Якщо виникають сумніви в тому, як ефективно підбити підсумки, спробуйте записати дві-три тези, які комунікують зі словами автора.
- Вони діляться з іншими тим, про що дізналися.
Щодня можна дізнаватися про щось нове
Важливо налаштувати себе на те, що кожного дня можна дізнаватися про щось нове. Точнісінько так само важливо ділитися знаннями з іншими. З книжок та інтернету ви постійно отримуєте нову інформацію. Корисно розповідати про неї оточенню.
- Вони генерують десять нових ідей на день.
На перший погляд це видається занадто виснажливим. Ви, мабуть, вже розмірковуєте: «А чи не вичерпаюсь я?». Я усвідомлюю, звідки беруться такі думки, але така практика — один із найпотужніших способів змінити і поліпшити життя. По-перше, це розвиває креативність і здатність вирішувати проблеми. По-друге, допомагає підготуватися до практично будь-якої ситуації. По-третє, це забезпечує мозку щоденне тренування і підсилює енергію.
- Вони не просто ставлять запитання, а й розвивають думку.
Ставлячи запитання, ви не завжди отримуєте належні для вас відповіді. Для інформативної і продуктивної дискусії потрібна взаємодія ідей, а не лише їх висловлювання. Ставлячи додаткові запитання, ви маєте переконати людину в тому, аби вона збагнула, що уважно слухаєте все те, про що мовиться. А співрозмовники матимуть змогу уточнити свої ідеї. Висловлюйте свою думку, коментуйте, діліться почуттями. Пояснюйте і називайте причини, щоб будь-хто зі слухачів мав можливість відповісти. Ось тоді ви зможете ще щось доповнити або змінити в розмові.

Ми постійно шукаємо способи стати більш успішними у всіх життєвих сферах. Можете почати, працюючи над цими звичками, привносячи їх у кожен свій день так, як це вчиняють найрозумніші люди у світі.
Новое Время має ексклюзивне право на переклад і публікацію колонок Еріки Вагнер. Републікацію повної версії тексту заборонено.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени
Більше блогів тут