Чудова техніка. Як допомогти дитині зняти емоційну напругу та виплеснути гнів

Алла Рожкова: «Витримувати такий напір важко» (Фото:fizkes/Depositphotos)
Нам важливо мати можливість виразити свої емоції
Моїй доньці 4 роки. Постійні переїзди, стрес, викликаний війною, впливає на неї, проявляється в накопиченні напруги та агресії.
Ця напруга є в кожного члена сім'ї, і кожний проявляє її по-різному.
Моя донька, наприклад, б'є мене, коли злиться або не може впоратися з інтенсивними емоціями та переживаннями.
Я не підтримую ідею «ну давайте вдаримо у відповідь, нехай відчує, як це», бо у нас з моїм чоловіком є чітке правило, якого ми дотримуємося в сім'ї: ми проти насильства і не б'ємо дитину, навіть легенько у відповідь. Ми намагаємося з’ясувати та вирішити проблему.
Ця напруга є в кожного члена сім'ї, і кожний проявляє її по-різному
На фоні того, що всі втомлені та в стресі, це, звичайно, не просто. Витримувати такий напір важко, особливо коли це повторюється знову і знову.
Але якщо не допомогати дитині розібратися з емоціями та не навчити їх розуміти і виражати, все, що можна отримати в результаті, — емоційно заплутану дорослу людину, яка не розуміє, що з нею відбувається.
Я не дуже знаюся саме на дитячій психології, оскільки моя спеціалізація — це робота з дорослими людьми, виключно з дорослими. Отже, я звернулась за підтримкою до колеги і отримала чудову техніку для викиду напруги і опрацювання навичків вибудовування кордонів, де і як ми можемо виражати гнів.
Вправа «Хороший та злий котик»
Тож, можна окреслити певну зону, наприклад, стрічкою, і в цій зоні дитина (рекомендую робити вправу разом) може бути максимально злою кицею: бити по м’якій безпечній поверхні, щипати, дряпати тощо. Важливо підбадьорити і дати можливість максимально проявити емоції.
Потім виходимо за стрічку/кордон, і вже в цій зоні дитина поводиться, як добра, м’яка киця.
Таким чином, проявляється чергування між напругою та розслабленням, окреслюються кордони та простір для вираження емоцій.
Роблю цю вправу з донькою через день і помічаю, як рівень напруги у неї зменшується.
Нам важливо мати час та місце для вираження своїх емоцій. І дітям, і дорослим. Особливо зараз.
Текст публікується з дозволу авторки
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди НВ
Більше блогів тут