Прагнете все контролювати? Про що це говорить

Роберт Таїббі: «З'ясування того, чиє бачення ситуації правильне, може призвести до сварок» (Фото:AndrewLozovyi/Depositphotos)
Щоб впоратися з проблемою, яка лежить в основі, доведеться змінити свій спосіб мислення
Думаючи про тих, хто бореться з тривогою, ми зазвичай уявляємо собі неспокійних людей, які прокидаються о 3 годині ночі, переймаючись думками про завтрашній день. Або тих, хто страждає на генералізований тривожний розлад і чий розум постійно напружений — тих, хто постійно озирається на всі боки або подумки прораховує найгірший сценарій розвитку ситуації. Або жертв обсесивно-компульсивного розладу, при якому тривога пов’язана з певними тригерами — як-от дотик до дверних ручок або, можливо, залишена увімкненою плита, — і тягне за собою поведінкові компульсії — миття рук, потрійну перевірку того, чи плита вимкнена.
Але, крім того, бувають і «стримувачі тривоги», люди, які кажуть, що не відчувають занепокоєння, хоча ними і рухає саме воно. Чому вони його не відчувають? Тому що ще в ранньому віці навчилися вибудовувати своє життя так, аби уникати тривожних ситуацій. Ось деякі особливості таких людей.
Чорно-біле мислення
Є два шляхи — правильний і неправильний, і якщо робити правильно, проблем не виникне. Жорстокість допомагає стримувати тривогу: коли ви точно знаєте, як слід робити ті чи інші речі, або чинити в тих чи інших обставинах, і дієте саме так, тоді вам не потрібно перейматися про можливі неприємності. Це може стосуватися як повсякденних ситуацій, наприклад, як заправляти ліжко або наводити лад на кухні, так і більш серйозних питань, наприклад, як поводитися з іншими людьми або вирішувати суперечки.
Надмірна залежність від заведеного розпорядку
Стримувачі тривоги зазвичай вибудовують своє життя відповідно до певного розпорядку. Якщо ви робитимете одне й те саме щодня