П’ять ознак нелюбові. Як почати цінувати себе
Любов до себе є основою всього — улюбленої роботи, гармонійних відносин, відчуття щастя
Але любити себе і думати, що любити, — це не одне і те саме Зовнішня турбота про тіло — спорт, відвідування косметолога, манікюр і гарний одяг — абсолютно не є показником того, що ви справді любите себе. (А якщо і є, то дуже віддалено). А ось ознаки нелюбові до себе виявляються доволі чітко:
1. Присутність відчуття неадекватності — негативна оцінка своїх вчинків і нерозуміння їх доцільності.
2. Занижена самооцінка — тут, напевно, і так все зрозуміло. Настав час припинити бачити в собі лиш одне погане.
3. Постійно виникає відчуття провини і сорому — коли нема впевненості в своїх вчинках і словах, часто-густо видається те, що робиш щось не те і не так. За що соромно і ніяково.
4. Відсутність віри в свої можливості — звідси відсутність досягнень і задоволеності від своїх дій.
5. Відсутність піклування про себе — поцікавтеся тим, як ви турбуєтесь про тих або про того, кого (що) любите. Таким має бути піклування і про себе. Дозвольте собі відсипатися, мати бездоганний вигляд і добре почуватися.
Нам простіше висловлюватися про свої недоліки — лінь, погане почуття гумору, негарний ніс або дратівливість, ніж, не замислюючись, назвати те, що в собі подобається. Це свідчить про зосередженість на негативних моментах, що є докорінно неправильно. Як і неправильно любити себе тільки за гідності або досягнення. Справжня любов позбавлена умов. Не варто дертися геть зі шкіри, щоб сподобатися собі. Тому що любов до себе важливо відчувати, а не просто думати, що вона є.
Уміння цінувати себе є невіддільною частиною любові до себе
Не можна повноцінно себе любити, не відчуваючи своєї цінності. Цінність — це щось таке позитивне, що в нас є. Те, що нерідко лишається поза фокусом нашої уваги.
Шлях любові до себе завжди починається з усвідомлення своїх позитивних якостей. Часом трапляється так, що люди їх не знають зовсім, а дехто навіть не визнає. Бентежаться, коли про них намагаються поговорити, або родратовуються. Фокусуватися на негативних рисах або негативі простіше, це властиво для психіки. Негативні риси завжди можуть бути виправданням: «Ти ж знаєш, я не здатен (на) на серйозні почуття», «Я така лінива, яка там зала
Та коли ви вступили на шлях самопізнання і хочете повноцінно себе любити, доведеться навчитися і цінувати.
Візьміть ручку й аркуш паперу. Випишіть список з 20 якостей, які вам в собі подобаються. Не вийшло відразу? Не впадайте у відчай. Щоб скласти список:
● Виділіть для себе більше часу. Доповнюйте його в міру того, як щось спадає на думку, протягом декількох днів.
● Опитайте родичів або рідних, друзів, які вас цінують. Які позитивні якості ви, на їхню думку, маєте. Необов’язково писати все, виберіть тільки ті, з якими згодні.
● Поміркуйте, які якості вас приваблюють в інших людях і як вони проявляються у вас. Те, що нам подобається в інших, часто-густо є відображенням нас самих. Люди з хорошим почуттям гумору зважають на жарти, добрі — на доброту

● Працюючи над списком, ви навчитеся но-новому на себе дивитися. Усвідомлювати якості, яким раніше не надавали сенсу. Тут важливо зазначити, що не варто чекати миттєвого результату і всеосяжного почуття любові до себе лиш через те, що ви змогли скласти список. Любов до себе — довгий шлях. І поступове усвідомлення своєї цінності є його невіддільною частиною.
Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут