Щастя авансом. Чим небезпечні мрії

Наталя Кадя: «Завзяті мрійники „виконання“ та „отримання“ заміняють на постійне прокручування приємних думок про бажане» (Фото:AntonioGuillemF/Depositphotos)
Ваше майбутнє залежить від того, що ви обираєте робити з життям прямо зараз
Мріяти важливо. Без великої мрії складно знаходити щодня мотивацію рухатись далі. Аж надто — зараз.
Але як і у випадку з усім іншим, що стається або ніколи не станеться в нашому житті, все залежить від того, які рішення приймає або ніколи не прийме, мозок. Сьогодні — про те, чому важливо мріяти, проте корисніше для мозку — діяти.
Мрії VS надії: як мрії можуть шкодити мозку і як йому допомогти?
Чому нам так подобається мріяти?
Чи не кожна людина любить помріяти: уявити себе на пляжі українського Криму, в потязі, що їде у звільнений Донецьк, за святковим столом в день нашої перемоги. В такі моменти ми лише уявляємо свої досягнення, проте відчуваємо емоції і стани так, ніби це вже сталося насправді.
Ми лише уявляємо свої досягнення, проте відчуваємо емоції так, ніби це вже сталося насправді
Велику роль в цій «пастці» відіграє нейромедіатор дофамін, який, як виявилось, відповідає не стільки за задоволення від отриманого, скільки за той момент, в який ми очікуємо отримати бажане. Бажані образи і мрії підвищують вироблення дофаміну, який і дає нам те відчуття задоволення від очікування бажаного і мав би мотивувати досягнення цієї мети.
Як це працює:
1. Очікування
2. Виконання
3. Отримання
Пастка в тому, що завзяті мрійники найчастіше не переходять до останніх двох етапів. «Виконання» та «отримання» вони заміняють на постійне прокручування приємних думок про бажане. В результаті мозок отримує задоволення через викид дофаміну просто від того, що ми мріємо, а не діємо. Так ми перестаємо відчувати потребу у досягненні бажаного. Який сенс досягати чогось, якщо ми вже відчуваємо задоволення, мріючи?
Щоби навчитись бути щасливим від того, що відбувається тут і зараз, а не у нафантазованому майбутньому, треба перестати святкувати недосягнуті результати і вчитись діяти в тих умовах, де ви є прямо зараз. Змінивши фокус з фантазій на реальність, ви допоможете мозку помічати більше можливостей там, де ви є прямо зараз, спрямовувати туди свою енергію та увагу і використовувати сьогоднішній день для конкретних дій, а не мрій.
Саме дії будуть приводити вас до конкретного результату.
Замість висновку:
1. Життя відбувається з нами прямо зараз.
2. Життя не стоїть на паузі, незважаючи на війну.
3. Щастя «авансом» не працює.
4. Єдиний однаково розподілений між усіма жителями планети ресурс — це час.
5. Ваше майбутнє залежить від того, що ви обираєте робити з життям прямо зараз.
Текст публікується з дозволу авторки
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди НВ
Більше блогів тут