Може стати у пригоді. Як обрати ефективний пробіотик
Зважайте на номер штаму, бо це — головна характеристика пробіотичного препарату
Іноді можна натрапити на думку про відсутність місця для пробіотиків під сонцем доказової медицини і наче б то їх відсутність у сучасних клінічних протоколах. Однак вони там є. Переважно у розділах, що стосуються діарей та функціональних захворювань кишківника.
Так, вони там присутні скромно, без обіцянок вічного життя та інших магічних штук, якими іноді намагаються наділити їх надто натхненні послідовники.
Тут є кілька важливих моментів:
1. Тема пробіотиків перегріта, очікувань від них надбагато. Пробіотиками часто називають те, що не відповідає критеріям їх визначення і вимогам. Та і самі пробіотики бувають різними.
2. Пробіотики — вже за своїм визначенням є ефективними, адже ними можна називати лише штами, що показали свою таланти у клінічних дослідженнях.
Кваліфікація і стандарти мають значення
3. Пробіотики справді не можуть змагатися у швидкості дії і її вираженості із більшістю популярних лікувальних засобів. Бо це не хімічна субстанція (у кращому розумінні цього слова), а, вибачте, живі організми.
Трохи про міфи: мовляв, бактерії у капсулах чи тих самих йогуртах довго не живуть. Ще й як живуть! Просто одні штами довше, інші менше.
Але справді - важливо дивитися на термін придатності та умови зберігання. Для одних штамів пару років в тумбочці - це нормально, а іншим для довшої виживаності треба холодильник.
Як обрати ефективний пробіотик?
Зважаємо на кількість КУО. Пам’ятаємо, що кількість лактобацил в кишківнику 10 в 7−8 ступені, біфідобактерій — на порядок більше. Тож аби вони в принципі туди дісталися у необхідній кількості, треба орієнтуватися мінімум на 10 в 9. (Хоча є деякі винятки із 10 в 8).
Зважаємо на виробника. Коли йде мова про препарати, ліпше, аби це був фармвиробник, що випускає не лише трав’яні чаї. Бо кваліфікація і стандарти мають значення. Напрацювання і сушка біомаси можуть піддаватися контамінації небажаних мікроорганізмів.
Зважаємо на номер штаму. Це — головна характеристика пробіотичного препарату, бо за номером можна знайти дослідження і зрозуміти, що цей штам може чи не може. При цьому зважаємо на рівень досліджень, співпадіння концентрації КУО та тривалість застосування.
Ну і — помірний оптимізм в очікуваннях від застосування пробіотиків. Від них не відкриваються чакри, зайві кілограми не злітають десятками і шкіра не стає, як у 16. Однак вони справді можуть бути нам у пригоді та допомагати із відновленням дзену — кишкового та не лише.
Текст публікується з дозволу авторки
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут