Правило особистого часового поясу. Як припинити порівнювати себе з іншими
Кожен день веде нас якраз туди, де нам належить бути
Тривалий час, напевно, до моїх 40, я відчував перманентне невдоволення собою. Нескінченно порівнював себе з іншими і постійно ставив собі одне і те саме запитання: а чи зміг би я так само? Якщо ні, то чому? Чому мені 40, і в мене досі немає вілли на Карибському острові? Та що тут розмінюватися на дрібниці, і самого Карибського острова немає? Що я роблю не так? Чому якийсь хлопак віком 25 років винайшов якийсь там лейкопластир і став мультимільйонером, а хтось працює щосили з 14 років, як я, але першим номером так і не став. Окремо варто розповісти, що ваше розуміння поняття «перший номер» взагалі постійно змінюється, і ви пересуваєте його дедалі вище і вище, але це окрема тема.
Для людей амбітних, до яких я і себе зараховую, це проходить досить болісно. Ніщо так не б'є по самолюбству, як порівняння себе з більш успішними особинами до себе подібних. Коли мені було 25, я конвертував це невдоволення собою в енергію. Тобто ця злість на себе надавала мені сил і змушувала не сидіти на призьбі і не чекати, коли мені на голову звалиться Скрудж МакДак з його золотосховищем.
Накопичуючись всередині, ця енергія перетворювалася на певні дії, нові ідеї, нові проекти і несподівані рішення, але буду відвертим, внутрішній стан при цьому такий собі, на дуже великого любителя.
А з появою соціальних мереж все це посилилося в десятки, а то й сотні разів. Завжди знайдеться хтось, з ким ти можеш себе порівняти, і порівняння це не на твою користь. Він або заможніший, або сильніший, або красивіший, чи веселіший, або розумніший, і цих критеріїв, за якими ти можеш порівняти себе з кимось не на свою користь, можуть бути десятки.
Як і будь-яка пересічна людина, я, звісно ж, намагався позбутися цього огидного почуття нескінченного невдоволення собою. Це тривало роками! Доти, доки десь ближче до 40, перечитавши купу літератури і різних статей, я не сформулював для себе
Правило особистого часового поясу
У кожного з нас свій таймінг. Це стосується всього, в тому числі й успіху. Простий приклад: Марк Цукерберг став мільярдером в 23 роки, а Ворен Баффет — в 56. У свої 23 Баффет не те що мріяти не міг про те, ким він зрештою стане, за 23 роки, у нього просто не могло цього бути в уяві.
Модель і блогер Кайлі Дженнер стала наймолодшою дівчиною-мільярдером в 21 рік, тим самим випередивши всіх чоловіків в радіусі 20 років.
Дрю Беррімор знялася в головній ролі в кіно, коли їй ще не виповнилося і 10 років. А перша головна роль Джорджа Клуні у великому кіно, а це був фільм Від заходу до світанку, принадилася, коли йому виповнилося 35.
Якби в мої 15 мені сказали, що в 18 я стану одним з найпопулярніших діджеїв на кращій радіостанції в місті, а потім і в країні, я б не повірив — нісенітниця якась! Якби в 20 сказали, що в 25 я поїду до США і проживу там 3 роки, теж не повірив би. Якби в 35 сказали, що за рік я мешкатиму в іншому місті і стану ведучим ранкового шоу на головному розважальному каналі країни, я б теж покрутив пальцем біля скроні. Ну і нарешті, якби в мої 38 хтось би стверджував, що через рік я знову стану татом, це теж було би сюрпризом. Але тепер, коли я озираюся назад і в подумках оглядаю останні 20 років, я розумію, що кожен день веде нас саме туди, де ми маємо бути.
У кожного з вас свій особистий часовий пояс і своя особиста дорожня карта: карта успіху, карта сім'ї, карта грошей і всього іншого і важливого для вас. І ви пересуваєтеся за цією картою не швидше і не повільніше, ніж мусите.
Ви ніколи не запізнюєтеся
І в кожен пункт призначення ви приходите завчасно, саме тоді, коли і мусите в ньому бути. Головне — не припиняти рухатися.
Не знаю, як вам, та коли я сформулював це все для себе, мені масштабно полегшало. Користуйтеся, it’s absolutely free. Ну а коли не полегшало, то іншої мудрості на сьогодні у мене для вас немає. Проте… я перебуваю в пошуках.
Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.