Привабливість і стресостійкість. Як поліпшити поставу
Робота над поставою допомагає поліпшити не тільки зовнішній вигляд, але й психологічне здоров’я
Зараз на людях значно менше одягу, тому легше поспостерігати за тим, як постава й хода (постава в русі) упливають на привабливість. Наш мозок підсвідомо зчитує поставу й навіть ранжує людей. Адже постава того ж кореня, що й «ставати», «становище».
Люди з напруженою поставою загалом демонструють меншу активність, швидше здаються, менше планують своє майбутнє. Робота над поставою допомагає не тільки поліпшити свій зовнішній вигляд, але й зміцнити ментальне здоров'я.
Починається здорова постава з положення голови.
Подивіться, на фото — справжній «ріг».

Дійсно, учені виявили, що такі рогоподібні утвори є в 30% людей у віці від 18 до 36 років. Чим старша людина, тим менша ймовірність наявності «рогу». Такий ріг—- це відображення відомого феномена текстової шиї. Проблема не стільки в розі, а в тому, що він відображає проблему хронічної напруги й болю в області голови та шиї, може несприятливо впливати на кровообіг.
Примусово утримувати поставу - неробоча стратегія
Чим нижче спрямований ваш погляд, тим гірше ваша постава. Адже куди ви дивитеся, туди й нахиляється голова. А куди нахиляється голова, у тому напрямку відбуваються і зміни тонусу м'язів тіла.
Давайте проведемо експеримент. Прислухайтеся до тонусу м'язів. Як тільки ви зігнете голову, то автоматично виникне підвищення тонусу м'язів передньої сторони тіла й бажання зігнути кінцівки. А якщо ви піднімете голову, то підвищиться тонус м'язів-розгиначів задньої поверхні тіла.
Спробували? Тепер переходимо до очей. Як ми знаємо, погляд «знизу вгору» або «зверхній погляд» не пов'язаний із ростом, а пов'язаний із напрямком погляду. Спробуйте подивитися вниз і при цьому почніть відхиляти голову назад. Відчуваєте опір? А тепер підніміть очі вгору й почніть також відхиляти голову назад. Відчуваєте різницю?
Тепер виконайте те ж саме з нахилом уперед: погляд угору, й опускайте плавно голову — відчуваєте опір? Тепер погляд донизу, й опускайте голову, одразу йде, так? Куди спрямований погляд, туди йде й голова.
Тому важливо дивитися «врівень», не опускати очі, а працюючи стежити за положенням екрану, щоб не дивитися вниз. Оптимальний кут середини монітора від горизонталі — 15 градусів. Коли ви тримаєте смартфони внизу, погляд завжди буде йти вниз. Проблема полягає в тому, що примусово утримувати поставу — це неробоча стратегія. Як тільки ви відволікаєтеся, м'язові патерни повертають її в колишнє положення.
Висновок: треба жити, не опускаючи очей. Здорова постава — це не тільки здоровий хребет, але й привабливість і стресостійкість. Почніть покращувати свою поставу зі спостереження за положенням голови й очей.

Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут