Три кроки. Як підготуватися до відбілювання зубів
Стоматолог, який піклується про здоров’я ваших зубів, не наполягатиме на проведенні цієї процедури
Білосніжна голлівудська усмішка — мрія кожного відвідувача стоматологічного кабінету. Існує безліч засобів, процедур і маніпуляцій, які можуть швидко забезпечити пацієнтові бажаний результат, але якою ціною цей результат буде досягнутий?
Розповім детальніше, в чому ж суть і небезпека процедур, спрямованих на освітлення зубної емалі, і як знизити негативні наслідки для здоров’я ваших зубів.
Чому стоматолог, який піклується про здоров’я ваших зубів, не стане наполягати на проведенні процедури відбілювання?
Будь-яка стоматологічна маніпуляція повинна робити життя більш комфортним і бути якісно виконаною. А що таке якість? Якість — це відповідність, з одного боку, стандартам і протоколам, а з іншого боку — очікуванням пацієнта. Якщо дивитися тільки на один бік медалі — процедура відбілювання зубів може вважатися якісною, адже пацієнт буде задоволений результатом — він отримає білосніжну усмішку, що додасть йому впевненості в собі.
Але якісною ця процедура може бути рівно наполовину, оскільки будь-яке відбілювання — домашніми засобами або професійними системами — побудовано на застосуванні розчину перекису водню, що шкодить зубам, руйнуючи їх структуру. Існують щадні розчини, але є і так звані «бустери» — дуже агресивні сполуки, які можуть на кілька тонів відбілити зуби, але викликати вкрай неприємні наслідки.
Процедура освітлення спрямована не на фарбування зуба, а на вимивання гідроксиапатиту — компонента зубної емалі і основного мінералу в її складі, який можна порівняти з каркасом (арматурою) в стінах. Відбілювання означає, що цей каркас доведеться вийняти, після чого стіни більше не будуть такими міцними.
Коли ми «виймаємо» гідроксиапатит, зуб стає не тільки білішим, але й більш пористим, а значить — більш вразливим. Якщо після такої процедури ми ще й не дотримуємося рекомендацій стоматолога, а в перший же день п'ємо і їмо гаряче та забарвлювальне, ми завдаємо зубу «смертельні» удари.
Ще більш важкий випадок, коли пацієнти, які не задоволені результатами відбілювання, наважуються на вініри — тобто знімають шар емалі, у якої й так порушена структура, і приклеюють керамічні накладки.
Особливої шкоди завдає відбілювання хворих зубів. Такі зуби стають надчутливими до всього, навіть теплого повітря — з боку лікаря цей злочин у межах стоматологічної професії.
Це не означає, що зуби відбілювати не можна. Але підготувати зуби до такої процедури потрібно обов’язково:
1 Переконайтеся, що зуби і ясна здорові. Протипоказаннями до відбілювання можуть стати підвищена чутливість, карієс, пульпіт, періодонтит, відколи і мікротріщини, клиновидний дефект, запальні процеси на слизовій порожнини рота і яснах.
2 Проведіть професійну гігієну порожнини рота для видалення зубного нальоту і каменю. Можливо, після гігієни якісними порошками і хорошим устаткованням зуби вже стануть світлішими, і ви відмовитеся від ідеї їх освітлювати.
3 Важливо пройти курс ремінералізувальної терапії — це насичення емалі зуба мінеральними компонентами, яке призводить до зміцнення його структури.
Враховуйте також, що освітленню піддаються тільки природні зуби. Якщо у вас є коронки або пломби, після відбілювання вони колір не змінять. Також депульповані зуби потрібно вибілювати іншим способом — внутрішньокоронковим відбілюванням.
Пам’ятайте, що здоров’я порожнини рота завжди має бути в пріоритеті, і наше завдання — не нашкодити, а всі естетичні маніпуляції можуть бути проведені, тільки якщо ви спрогнозували і усвідомили всі можливі негативні наслідки і переконалися, що зуби здорові.
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life