П'ять причин провести відпустку в ПАР. Блог мандрівника
1. Зима влітку

Перше, що викликає подив, — у нас літо, а у них зима і дуже холодно. І що південніше, то холодніше. А ще там немає центрального опалення, зате ліжка з підігрівом. Біля узголів'їв ліжок у готелях є пульт із трьома режимами: тепло, гаряче і «смажимо». Вилазити з ліжка вранці втричі складніше, ніж удома, — наші ліжка не такі теплі.
2. Розділення білих і чорних
Навіть знаючи, що в ПАР був апартеїд, не чекаєш зіткнутися з розділенням білих і чорних. Грубо кажучи, там все належить білим. А чорні живуть, як у фільмах про рабство. У міні-готелі bеd and room нас зустрічали, вели світські бесіди і розважали власники, а ось готуванням, прибиранням та іншою роботою займалися темношкірі.

3. У ПАР теж є поняття нетрів
У Бразилії це фавели, а тут — тауншипи. У найбільшому тауншипі живе 1-2 мільйони людей. Вони є в Йоганнесбурзі і навіть біля Кейптауна. Якщо в Бразилії фавели не стільки депресивні, скільки цікаві, то в ПАР все інакше. Під час поїздок Бразилією ми вирушаємо в нетрі на екскурсію: на мототаксі піднімаємося на гору, фотографуємо, обідаємо в місцевих ресторанчиках. В Африці ж це просто бараки, які білим відвідувати дуже небезпечно.

4. У ПАР сафарі не гірше, ніж в Кенії
У ПАР приватна власність на землю настільки поширена, що навколо парку Крюгера побудовані окремі готелі, які на своїй землі, по суті, мають власні заповідники з тваринами. Леви та інші хижаки люблять сидіти на відкритих місцях, тому їх легше роздивитися, ніж в Кенії.

5. У ПАР є пінгвіни
Вони живуть у резервації. Після відвідин пернатих, ми захотіли скупатися в океані і заїхали на пляж. Не встигли припаркуватися, як назустріч вийшли три ділових пінгвіни: спокійно так пройшли повз і потопали вздовж дороги. Ще більше цих товаришів ми зустріли на самому пляжі, тому купалися в освіжаючому океані (температура води — 15 ° C) разом із пінгвінами. На березі всі туристи були в куртках, а ми в плавках бадьоро ганяли з фотоапаратами, щоб закарбувати таку подію. Мені сподобалося плавати в зимовому ПАР-івському океані — бадьорить.

Як розважитися 3 Південній Африці:
1. Сафарі на сурикатів
У ПАР є дві компанії, які влаштовують екскурсії на сурикатів. Одні на підгодованих — їм дають їжу. Вони вилазять на руки, можуть по тобі полазити, як лемури на Мадагаскарі. Але ми ходили дивитися на диких сурикатів — з самого ранку, поки ті сплять.
Приїхали в приватний міні-заповідник з самого рання, потопали за екскурсоводом (гік, як з «Теорії великого вибуху»), з бакц посеред савани взяли розкладні стільці та сіли навпроти норок в очікуванні, коли з'явиться перший сурикат. Загалом, просиділи півколом ми десь хвилин сорок до того моменту, як зі сходом сонця вийшов перший сурикат. «Дозорний» відразу ж став на задні лапи та хвіст, і почав вертіти головою — нервово перевіряв обстановку. Потім поступово вилізла решта сімейства, і вони пішли «в поля» снідати. Надзвичайний досвід. Запам'ятається точно на все життя.


2. Трекінг
Наш трекінг під назвою «Стежкадельфінів» тривав два дні. Перший ми йшли стежками по лісах і узбережжю. Ночували в дуже комфортному шалі на березі океану. А на другий день шлях пролягав увесь час уздовж океану по великих валунах. У ПАР швидко змінюється погода: піднімається сильний вітер і починається дощ, а потім ще й шторм в океані у 5 балів. Загалом, кілька годин ми йшли під дощем, але хвала штурмовкам, непромокальному одягу і трекінговому взуттю! Ми спостерігали шаленство природи і робили офігенні фото пейзажів із вируючою стихією.

3. Кейвінг
Всі наші програми наповнені активностями: польоти, занурення, трекінг. Я люблю в експедиціях отримувати максимум вражень, тому не міг пройти повз кейвінгу в печерах Кенго. Маршрути тут середньої складності і короткі, якщо порівнювати, наприклад, із малазійськими. Але дуже гарні.

4. Масаж на фермі страусів
Я був на страусиних фермах кілька разів, і, на перший погляд. відвідування цих пернатих здається попсою. Але тут кмітливі пішли далі: крім фото зі страусами і страв з їхніх яєць, пропонують спробувати масаж шиями страусів. Тобі дають відро з кормом, і ти підходиш до загону з птахами, а далі вони починають сеанс — труться своїми м'якими шиями. Прикольно і дуже незвично.
5. Зустріч із китами
Закінчилася наша подорож у столиці китів — містечку Херманус. Це місто, де є затока; не надто широка — 1,5 кілометра. Під час штилю кити заходять у бухти, щоб паруватися. Вода в затоках тепліша, ніж у відкритому океані, їм там комфортніше. У нас була запланована екскурсія на катері, але через шторм п'ять днів човни не виходили в океан. Але все ж ми бачили китів з берега: їхні хвости і фонтанчики.
Ціни:
Обід із трьох страв (салат, суп, гаряче) в ресторані середнього рівня — 25 USD.
Мінеральна вода (1,5 л) — 1 USD.
Чашка кави — до 2 USD.
Таксі містом за 1км — до 1 USD.
Наша карта переміщень по ПАР:

Що потрібно знати і чого вчитися в сучасному світі? НВ запускає цикл лекцій Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени
Більше блогів тут