Незадоволені сексом? Британський експерт - про те, що з вами не так
«По-перше, проблема в нерозумінні функціонування свого тіла», - пише британський сексолог Нічі Годжсон в колонці для The Guardian. Це ускладнює отримання задоволення.
Суспільство часто засуджує підлітків, які досліджують свою сексуальність, замість того, щоб підтримати їх. Під час мастурбації людина не лише вчиться отримувати задоволення, а й дізнається, як навчити іншого приносити їй задоволення. Дівчата, якщо ви ніколи не мастурбували, використовуючи дзеркало, варто спробувати. Ви побачите реакції свого тіла під такими кутами, про які раніше навіть не підозрювали. Крім того, ви дізнаєтеся, як насправді виглядає задоволення.
Які ще можуть бути перешкоди?
50% з нас незадоволені своїм сексуальним життямЯкщо ви пережили сексуальне насильство (згідно зі статистикою, 1 з 14 британців стикався з цим у дитинстві), це впливає на ваше сексуальне бажання, навіть якщо з часом ви «еротизували» цей негативний досвід. І хоча травма часто проявляється в тілі, коріння проблеми найчастіше криється в голові. Тож навіть якщо проблема проявляється фізично (проблеми з еякуляцією, вагінізм), зверніть увагу на свої думки. Якщо при думці про секс у вас виникають тривожні спогади, потрібно їх «відпустити». Можливо, за допомогою професійного терапевта. Тільки тоді ви зможете повернутися на шлях істинного блаженства.
Якщо насильства ви не переживали, але все одно закриті, згадайте, які посили про секс ви чули в дитинстві? Чи було у вас суворе релігійне або моральне виховання, в рамках якого тілесне задоволення прирівнювалося до гріха? Або ж ви не визначилися зі своєю сексуальною орієнтацією? Або ж ви виховувалися зрадником, чиї дії завдали шкоди сім'ї? Якщо це так, абсолютно зрозуміло, чому ваш розум досі гальмує ваше тіло (нехай навіть ви розумієте, що ці установки були неправильними).
Проблеми зі здоров'ям, такі як хронічний біль або хвороба, теж заважають здатності отримувати сексуальне задоволення. Доведено також, що й різні психічні стани – депресія, тривога – виснажують лібідо. Як і популярні антидепресанти, які використовують для їх лікування.
Тепер про алкоголь і наркотики. Може здатися, що вони діють як афродизіак, але насправді більшість цих речовин спочатку розслаблюють вас, а потім уповільнюють здатність відчуття в геніталіях і здатність мозку сприймати їх.
Але якщо у вас все гаразд із фізичним здоров'ям, психологічно ви теж загалом (повторюся, загалом) у порядку, але, як і раніше, не отримуєте задоволення від сексу, що ж може бути причиною?

Можливо, ви – асексуал. Щоправда, враховуючи, що таких людей у нас лише близько 1,5%, це не найвірогідніша причина.
Може, ви просто робите це неправильно. Деякі найпопулярніші шляхи досягнення задоволення просто не дають очікуваного результату.
Простий приклад – середньостатистична пара витрачає на прелюдію не більше 13 хвилин, тоді як середньостатистичній жінці, щоб розігрітися, потрібно 15-20. Щось не сходиться, чи не так?
Ще один важливий фактор – досі багато хто вважає, що пеніс у вагіні – це основа сексу. При цьому більше 80% жінок не можуть відчувати оргазм тільки шляхом проникнення. Цікаво також, що жінки в гетеросексуальних парах отримують оргазм на 22% рідше, ніж чоловіки (коли партнери випадкові, цей розрив ще більший). До жіночого оргазму просто не ставляться серйозно.
І я не кажу, що оргазм – це головний показник, а чоловіки не страждають від тривоги, пов'язаної з сексом (від проблем з еякуляцією до тривоги щодо своїх здібностей, часто пов'язаної з надмірним захопленням порно). Насправді 50% з нас незадоволені своїм сексуальним життям, і цей відсоток порівну ділиться між чоловіками і жінками.
Замість сексу ми часто отримуємо тривогу. Чи було у вас таке, що взаємне задоволення вислизає з ліжка лише тому, що це, здається, було недостатньо довго або недостатньо різноманітно. Так діє вся та пропаганда, яку ви чуєте про те, що робить секс хорошим. Вас підвело не ваше тіло, а всі ті розповіді про чиїсь перемоги, які ви чули.
Переклад НВ
Повну версію колонки Нічі Годжсон читайте на The Guardian
Новое Время запрошує на лекції наших відомих колумністів Діалоги про майбутнє. Детальна програма тут
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени
Більше блогів тут