Мандруємо Україною. Що подивитися в Херсонській області
Як ми подорожуємо Україною з чотирма дітьми (спойлер: відмінно)
Це літо ми вирішили присвятити Україні і склали маршрут слідами Ukraine Wow. Наша перша подорож — Херсонською областю з заїздом у Миколаївську, щоб побачити Актівський каньйон.
У нас пішло шість днів, щоб подивитися: Олешківські піски — Аджигольський маяк — Станіславські скелі — Асканію-Нову — Джарилгач — Кінбурнську косу — Дніпровські плавні — Актівський каньйон. У цьому і наступних текстах — контакти, спостереження, лайфхаки і любов. Багато-багато любові.
Дороги.
Ми поїхали двома машинами. До Миколаєва дорога — так собі, а від Миколаєва до Херсона — сумне, але не жах-жах. Жах буде потім. Треба зазначити, що за час подорожі ми двічі потрапляли на нові ділянки дороги, які будують у межах «Великого будівництва», і це велике задоволення.
Де жити?
Ми зупинилися в готелі Reikartz Optima Kherson і їздили на всі екскурсії звідси. Готель — пристойні три зірки. Дуже чистий, лаконічний дизайн і з нормальним сніданком. Номер на двох коштує від 1180 до 1600 гривень на добу. Син Лука жив з нами безкоштовно, для нього поставили дитяче ліжечко.
Де їсти?
Нам дуже сподобалося в ресторані Nostalgie (Старообрядницька, 12). Вони дбали про нас і наших дітей і робили все, щоб нам було смачно, сито, а ще розповідали нескінченні історії про Херсон.
Також смачний сніданок був у Мускаті (Ярослава Мудрого, 10).
А найкрасивіші вечері з краєвидом на воду — в ресторані Тераса (недалеко від Херсона, Марії Фортус, 263).
Куди їздити?
За перший день ми побачили:
1. Олешківські піски. Найбільша пустеля в Європі з’явилася через мільйони овець, що з'їли всю траву і витоптали тутешній ґрунт. На початку ХХ століття пустеля, що розросталася, була справжньою екологічною катастрофою. Зупинити поширення змогли тільки сосни, якими буквально взяли пустелю в кільце. Нещодавно NASA показали Олешківські піски з космосу — погугліть, дуже круто!
Їхати сюди потрібно рано-вранці, поки пісок не нагрівся. Вдень його температура може сягати 70 градусів. Брати з собою воду, сонцезахисний крем і пасочки — діти від найбільшої пісочниці в їхньому житті просто шаленіли. Знаю, що багато хто приїжджає з наметом на кілька днів, щоб зустріти тут найкрасивіший світанок. Пустеля поступово заростає кущами і травами, покваптеся!
У нас був чудовий гід Віталій Бугаєнко — екскурсія пісками перетворилася на шоу з купою захопливих історій і скарбом старовинних козацьких монет, які несподівано знайшла Іванка.
2. Аджигольський маяк. Ще недавно він був закритий для туристів. Зараз там проходять екскурсії.
Створений у 1911 році за унікальним проектом інженера Володимира Шухова, червоний гіперболоїд маяка і сьогодні вражає вишуканістю своєї конструкції. Я б пожила в маленькому будиночку доглядача, але ні — поки не можна. Нам, правда, сказали, що сюди вже приїжджали з наметом на ретрит.
Можна обплисти навколо маяка на прогулянковому катері, відходить з Забариного (100 гривень з особи) або приїхати з екскурсією в індивідуальному порядку. Тоді оренда катера обійдеться від 1000 грн у туристичного агентства ХерсON. Вони ж організовують будь-які види дозвілля в області.
3. Нарешті, Станіславські скелі. ⠀
За 40 кілометрів від Херсона, біля селища Станіслав, розкинулися Херсонські скелі. Якби у всій країні мені потрібно було вибрати тільки одне місце, де зустрічати захід сонця, я б вибрала їх.
Дивитися на них потрібно як з берега, так і з води, для цього можна орендувати катер, байдарки, човни, сапи. Взяти човник або байдарки можна в компанії Скелька тур.
Приїжджайте тільки після 19.00. Щойно починаються сутінки, скелі оживають. Трава з тьмяно-зеленої стає смарагдовою, обриви, що утворюють то тут, то там каньйони й ущелини, забарвлюються у всі відтінки помаранчевого і коричневого. Досліджуйте кожну стежку, всі вони ведуть у місця дивовижної краси — то каньйон, то скеля. Це Нарнія!
Чесно кажучи, я переглядаю знімки і сама не вірю в те, що це було з нами.
Текст публікується з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life