Без дієт. 10 простих правил для хорошого обміну речовин
Наше відображення в дзеркалі — це наслідок наших щоденних вчинків
Останнім часом на прийом все частіше приходять пацієнти з лептинорезистентністю і, як наслідок, порушенням роботи щитовидної залози. Крім того, якщо людина переїдає, може з’явитися і резистентність до інсуліну, що веде за собою набір ваги і зміни в обміні речовин.
Якщо така проблема вже виникла, то, звичайно, краще не експериментувати з «дієтами» самостійно, а звертатися до лікаря. А ось щоб запобігти подібному стану, потрібно знати кілька простих істин.
1. Режим сну. Він дуже важливий. Гормони чутливо реагують на ваше «вкладання себе в ліжко» після 00.00. Намагайтеся лягати о 22.00 — 22.30. Краще раніше прокинутися і завершити вранці всі ваші справи, тим самим поберегти себе і свій організм.
2. Намагайтеся уникати дрібних перекусів . Повноцінно і збалансовано харчуйтеся хоча б 2−3 рази на день. І пам’ятайте, ваша «латтешечка» — це теж перекус, який тягне за собою викид інсуліну і лептину. Уникайте таких прийомів їжі.
3. HIIТ або адекватні силові навантаження — така фізична активність дозволяє контролювати гормони, зокрема лептин, тривалий час. Та й взагалі, не сидіть більше п’яти годин, рухайтеся. Хоча б 10 тис. кроків на день. Більшу частину роботи можна виконувати стоячи, це теж статичне навантаження.
4. Пийте воду, а не соки/фреші/смузі. Цукор у рідкому вигляді тільки посилює чутливість рецепторів до інсуліну і з часом це може призвести до ожиріння і всіх наслідків, що з цього випливають.
5. Знизьте вживання тваринного білка (це стосується тих, хто досі вірить у Дюка або Аткінса). Велика кількість білка в раціоні активує сигнальний шлях mTOR, що призводить до зростання жирової тканини в умовах лептинорезистентності.
6. Вживайте в їжу цільні продукти, приберіть «харчове сміття», додайте більше овочів і зелені.
7. Жодних дієт з дуже обмеженою калорійністю: це призведе до того, що рівень лептину буде рости, чутливість до нього знижуватися, а ваша харчова поведінка зробить вас схожим на «голодного вовка», який не може зупинитися в поглинанні їжі.
8. Харчування має бути повноцінним, а це значить, що ваш раціон повинен покривати потребу в цинку, селені, міді та інших мікронутрієнтах, так необхідних для роботи щитовидної залози, наднирників та інших органів
9. Уважно ставтеся до добавок, які ви приймаєте. Кращий порадник — це ваш лікар, а не форум, iHerb або сусідка Зіна.
10. Найважливіше — це профілактика. Не чекайте, поки виникнуть проблеми, почніть берегти ваше здоров’я до появи тривожних симптомів. До всього варто ставитися без фанатизму, але про себе піклуватися регулярно і з задоволенням. Подивіться на свої фото п’яти- або десятирічної давності і зробіть висновки. Наше відображення в дзеркалі - це всього лише наслідок наших щоденних вчинків.

Текст публікується з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения Нового Времени
Більше блогів тут