Так працює мозок. Чому ми всі — жертви когнітивних упереджень
Емоційна компетентність урятує від бажання подобатись усім
Сьогодні натрапила на опублікований у вересні звіт від LinkedIn про найбільш затребувані теми навчальних програм. Тема № 1 — когнітивні упередження.
Далі — кілька ідей про те, як емоційна компетентність і знання про когнітивні упередження допоможуть краще приймати себе і «інакшість» інших у наших традиційних картинках.
Через соціальну природу мозку ми ніколи не зможемо щиро і чесно не порівнювати себе з іншими. Так працює мозок. Це нормально.
Але зменшити шкоду від таких порівнянь нам абсолютно під силу.
Емоційна компетентність i робота з когнітивними упередженнями врятують нас від потреби і бажання подобатись усім.
Ми — жертви когнітивних упереджень. I це нормально. Для всіх. Бо упередження є у всіх, у кого є мозок.
Ми ніколи не зможемо не порівнювати себе з іншими
Візьміть за правило ставити собі питання: «Чому я так думаю?», «Чому я прийняв це на свій рахунок?», «Чому його слова викликали таку реакцію в мене?». Відслідковуйте ваші реакції на слова чи дії інших і намагайтесь зрозуміти їх природу, звідки взялась ця думка.
Пам’ятайте, що ми — жертви упереджень і постійно потрапляємо в пастки нашого мозку, який звик вирішувати за нас.
Пам’ятайте про айсберг — ви бачите лише верхівку.
На вашу взаємодію з іншими впливає безліч факторів. Ви не можете знати про все. Те, в якому настрої прокинувся ваш співрозмовник, що він сьогодні дізнався про себе, його робочі проєкти та моменти, проблеми вдома, безпричинний сум, погода — будь-що впливає на настрій і поведінку інших людей (так само як і на вас). Навчіться не шукати причину поганого настрою інших в собі. Відокремте себе від емоцій інших. Вони — це вони, ви — це ви, і ви не несете відповідальність за все і всіх.
Навчіться відокремлювати негативну реакцію від беземоційної.
Якщо людина не посміхається вам у відповідь, не ставить емодзі в листуванні чи ніяк не відображає своє ставлення до ситуації в тоні голосу, це не означає, що вона налаштована до вас негативно. Через упередженість мозку ми звикли інтерпретувати відсутність прояву емоцій як небезпеку. Це не так.
Текст публікується з дозволу авторки
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут