Це не так. 10 міфів про медицину у кіно
Ніколи не дотримуйтеся медичних порад з бойовика
Вже давно доведено, що у Титаніку могли врятуватися і Роуз, і Джек, проте сценарій вимагав болю та емоцій. А чи замислювалися ви, скільки ще вимислів ми бачимо у фільмах, особливо пов’язаних з медициною? І це не дивно, адже медична тематика відкриває масу можливостей для драми, таємниць, чудес і душевного болю. Щоб допомогти вам відокремити факти від вимислу, ми зібрали 10 найпоширеніших кіноміфів з галузі медицини, які могли вас обдурити.
Серцево-легенева реанімація
Якщо ви подивитеся якийсь епізод з таких шоу, як Швидка допомога або Анатомія Грей, то, ймовірно, дійдете висновку, що за будь-яких обставин серцево-легенева реанімація може повернути будь-кого з того світу. І хоча в це приємно вірити, справжня статистика набагато похмуріша. У телешоу і фільмах СЛР ефективна в дев’яти з десяти випадків, але в реальному житті показник виживання дорівнює приблизно двом з десяти.
Дефібрилятор
Якщо серце припинило битися, то за допомогою дефібрилятора його вдасться тільки спалити
Так само, як і у випадку із серцево-легеневою реанімацією, телешоу та фільми змушують нас думати, що дефібрилятор — це незамінний засіб порятунку життя. У фільмах, щоб оживити людину з серцем, що зупинилося, достатньо крикнути «Сестро, розряд» і притулити до її грудей прилад. Але насправді це не так. Дефібриляція застосовується разом з іншими методами лише у випадках, коли серцевий ритм дає збій. Якщо серце припинило битися, то за допомогою дефібрилятора його вдасться тільки спалити.
Серцева ін'єкція