Як мої діти перейшли в екстернат. Блог Наталі Ємченко
З січня цього року мої старші діти (9-й клас) навчаються в екстернаті і не ходять до звичайної школи. Точніше так: не ходять в школу вчитися, а роблять це вдома. В школі здають тільки контрольні.

Коли ми приймали це рішення, я абсолютно не переживала - ну немає в цьому трагедії. І надвиклику теж. Я точно знала, що не буду занурюватися по лікоть в організаційні питання. Що буду лише час від часу допомагати там, де не виходить.
Власне, так все і вийшло. Майже.
1. Діти не вміють планувати свій час самі: ні стратегічно (розподілити 48 контрольних і стільки ж співбесід за календарем на практиці виявилося непростим завданням), ні тактично (протягом дня).
Домашнє навчання - це коли ніхто не організовує за тебе графік, і ти змушений навчитися робити це сам. А ще - домовлятися з педагогами про дати співбесід, розподіляти навантаження, планувати.
2. Діти погано працюють з текстами, але відмінно знаходять відео, тести і аудіокурси.
Домашнє навчання підштовхнуло дітей шукати і знаходити крутий тематичний контент. Аудіокниги з історії я слухаю захлинаючись. І з хімії. І з біології. Тут моя участь дорівнювала нулю. Швидше навпаки, я стала користуватися їх знахідками.
За ці півроку вони подорослішали і стали самостійними. А ми з ними стали ближчеЗараз у нас під рукою шикарна бібліотека шкільного контенту. Переважно російського, на перевірку. Особливо з природничих наук.
3. Критично бракує навичок запам'ятовування інформації. Пошуку і синтезу інформації. Взагалі - вміння організувати процес навчання. Тут ще багато працювати і це найбільший виклик. Єдине, що допомагає, - швидкочитання.
4. З математики, фізики, хімії, англійської та німецької ми покликали педагогів. Самі не змогли.
І педагог зробив неможливе - закохав мою старшу дитину в математику, а Соню - в хімію. Молоді, нового покоління педагоги, є. У них горять очі. Вони - зірки. Ніхто з них не працює в школі.
5. Чим більше дітям подобається педагог, тим більше вони люблять предмет. Крапка. Лінійна залежність. Це просто важливо зрозуміти і прийняти.
6. Вони абсолютно не нудьгують за колишньою школою. І дуже шкодують шкільних педагогів, які втомилися, нудні і не люблять свою роботу. І якщо в школі нічого не зміниться, дітей туди ходитиме все менше.
7. У них з'явилося багато часу для спорту і творчості. Просто тому, що вони стали самі планувати дні і зробили дійсно круті розклади, в яких знаходиться час всьому.
8. Найгірші з підручників за 9-й клас - історія України і географія. Пекло. Зовсім.

9. Аудіокниги - міць. Є абсолютні шедеври.
10. За ці півроку вони подорослішали і стали самостійними. А ми з ними стали ближче, і це найважливіший апсайд. Я б сказала - безцінний.
Ні на секунду не шкодую, що ми пішли на це - складний і важливий досвід, що і абсолютно нам підійшов. Про те, що не зробили це раніше, теж не шкодую. Саме вчасно.
Я знаю, що є нові, інші школи. Моя третя дочка вчиться в одній з таких. Але ми зі старшими дітьми в школу поки не повернемося.
Текст публікується з дозволу автора
Більше блогів тут