Як я вибирав країну для еміграції. Блог українця, що живе в Майамі
Вчора спілкувався з двома цікавими людьми на тему пошуку комфортного місця для життя на пенсії або як рантьє. Один з них поки що тільки думає про це, інший – в активному пошуку, "приміряє" країни для життя вже зараз. Мені до рантьє ще потрібно попрацювати, але перелік країн і підхід до пошуку однакові.

Отже, мої критерії вибору місця проживання:
1. Безпека.
2. Схожа культура.
3. Зручність для подорожей.
4. Можливості для бізнесу: я вкладаю в це розуміння великий ринок і можливість масштабуватися на ньому, прості та зрозумілі умови ведення бізнесу.
5. Клімат і мова: клімат повинен бути теплим, поряд море, а мова - англійська або українська.
6. Великий мегаполіс зі швидким темпом життя.
Таких місць на карті не так вже й багато.
Майже всі розвинені країни безпечні. Це Євросоюз, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, деякі азіатські (Гонконг, Сінгапур, Таїланд, Південна Корея, Японія) і карибські держави. За мовним та культурним критерієм азіатські й острівні країни відпадають. Канада не підходить за кліматом. Австралія і Нова Зеландія далекі за часовим поясом від усього світу.
Залишаються тільки Європа і Штати. Реальних мегаполісів у Європі мало – це Лондон, Відень, Амстердам і ще кілька столиць і великих міст. Лондон – не на тому морі, яке хотілося б (він взагалі на річці і холодно там), Відень говорить німецькою, Барса іспанською. Та й нью-йоркського чи лос-анджелеського драйву там немає (під драйвом я маю на увазі можливості для бізнесу). Німецькі великі міста здаються мені нецікавими (зараз я про Франкфурт, конкретно). Плюс – мова там невідповідна. В Швейцарії круто, озера замінять море, але знову-таки інша мова і дорого. Італія та Іспанія – чудові варіанти, навіть мову можна підучити, але ці країни підходять для спокійного життя або подорожей, драйву для життя не вистачає. У Греції важка мова, Португалія говорить англійською, але взимку зовсім вимирає.
В Європі, за моїми спостереженнями, люди в основному віддають перевагу спокійному ритму життя – з 9 до 5, і з понеділка до п'ятниці. На півдні ще й з сієстами і яскраво вираженою сезонністю. Зараз мені подобаються великі міста з хмарочосами і натовпами людей, насиченим життям, таксі, вогнями й великими аеропортами, звідки можна полетіти без пересадок і недорого. Затори і шум мене не бентежать – це якщо зовсім узагальнити.
Таким чином, мій вибір припав на Америку. Правда, аналізував я це вже після переїзду. Шість років тому, коли побував тут вперше, мав необережність сказати, що США – єдина країна, де я хотів би залишитися. Так і сталося. Тому будьте обережні, Всесвіт чує.
В Європі, за моїми спостереженнями, люди віддають перевагу спокійному ритму життяБезпека, клімат, хмарочоси, драйв, величезний ринок та англійська мова – є все, що потрібно. З регіонів найбільше сподобалися Каліфорнія і Майамі (Нью-Йорк і Чикаго - теж чудові міста, але не взимку).
Саме тут з'являється ще більше прагнення заробляти. Ти швидко звикаєш до нових цифр: один похід по продукти – $150-200, по органічні продукти $300-400, візит до лікаря – $500-1000, хороший будинок у Майамі – від $500 000, непогані квартири - від $250 000, на затоках або ближче до океану – від $1,5-2 млн, оренда квартири – від $1500. Непоганий будинок можна винайняти за $3500 і більше, нормальна медична страховка – від $500 на місяць на людину, вечеря на двох в непоганому місці – від $100 мінімум, якщо без знижок різних.
Планка підвищується. Мимоволі починаєш думати тільки про ті ідеї, які можуть привести до потрібного доходу, менш перспективні відсіваються. У Європі не так. Там спокійніше, мало хто поспішає, і ти сам поступово стаєш спокійнішим. Все дуже розмірено. Це по-своєму добре, але не для мене, точніше не зараз.
Чому мій вибір все-таки зупинився на Майамі, а не на Каліфорнії. По-перше, часовий пояс Майамі – найбільш підходящий для роботи з країнами СНД. Каліфорнія далі на чотири години і дорожче в три рази – в Майамі за ті ж гроші набагато більше комфорту.
Втім, Каліфорнія мені теж дуже подобається. Там і гори, і океан, і сніг, і мегаполіси, і села з виноградниками. Загалом, повноцінна країна, а не штат, площею як Швеція, і як Польща за кількістю населення. ВВП Каліфорнії входить в десятку світових, тобто: Франція, Італія... Каліфорнія... Індія і т. д. Тут живе близько сотні мільярдерів і більше 660 тисяч мільйонерів (це станом на 2010 рік, зараз може й більше). А в цілому в США живе 42% доларових мільйонерів світу. Відсоток мільйонерів у співвідношенні до дорослого населенню – 5,5%; в Росії – це 0,1%.
Оточення і загальний добробут дуже важливі, від цього залежить і інформаційний фон. На одному з тренінгів запам'яталася хороша теза: "Визнач своє найближче коло спілкування з п'яти осіб, ти – середнє між ними".
США зручні й для подорожей – це майже цілий материк. Гаваї, Кариби і Південна Америка зовсім поруч, сніг в Аспені й на Алясці, пустеля в Юті й Аризоні, заповідники і купа місць для розваг і спорту.
Літаки злітають кожну хвилину в будь-яку точку планети, зрозумілі умови для бізнесу. Зараз, чесно кажучи, я в основному тільки працюю, але ось-ось виділю час на подорожі.
У США є все, що потрібно. Культура тут підходить, тому що це країна іммігрантів. В моєму Санні Айлс все російською: банки, магазини, кафе, нотаріуси, водії UBER і перукарі. Раз на місяць випадково зустрічаю знайомих з інституту, роботи, навіть сусіда з рідного міста зустрів випадково. Адаптуватися дуже легко.
Критичних мінусів поки не помітив. Люди подобаються, завжди посміхаються і питають, як твої справи. Загальний позитив, плюс сонце майже завжди.
А які країни і міста подобаються вам?
Текст публікується з дозволу автора
Більше поглядів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life