На передовій офісного фронту. Як приймати жорсткі рішення в складні часи
В умовах війни ми відслідковуємо в собі риси, яких не помічали раніше
Лідери і керівники і в довоєнні часи завжди були «на передовій лінії фронту» коли мова йшла про прийняття складних рішень.
За час війни весь бізнес-ландшафт України зазнав значних змін. Після повномасштабного вторгнення росії багато з нас втратили домівки, родини. Кожен втратив відчуття стабільності і захищеності.
Хоч як сильно лідери не намагаються утримувати бізнес, зберігаючи робочі місця і фінансові виплати командам, більшість компаній скорочують, трансформують або зовсім закривають бізнеси.
Знову лідери на передовій — як розуміти свої емоції і стани, в ситуації, коли вам треба комунікувати команді жорсткі рішення в цей надважкий час. Підготувала шпаргалку, яка, сподіваюсь, трішки допоможе.
Хорошій лідер. Складні рішення. Погані часи
Керівникам важливо пам’ятати, що емоційна стабільність, воля, розум і стійкість забезпечують не тільки життєдіяльність організації сьогодні, а й визначають, як швидко і до якого рівня компанії відновлять свою роботу після перемоги.
Лідерство — це завжди про складні рішення
Керівникам зараз більше, ніж іншим, доводиться приймати складні і жорсткі рішення, комунікувати про них і залишатись сильними і стійкими для подальшої боротьби.
Так, лідерство — це завжди про складні рішення, не тільки під час війни. Але в умовах военного стану всі наші реакції та емоції посилюються і загострюються, тому вчимося управляти ними в нових для більшості умовах.
Ні:
«Якщо я не можу допомогти і зберегти дохід і робочі місця всім членам моєї команди — я поганий лідер«.
Так:
Навіть найкращий лідер в умовах війни не здатен забезпечити допомогу всім, хто її потребує. Хороший лідер — це також про здатність визначати пріоритети і приймати складні рішення для збереження бізнесу, щоби забезпечити допомогу і в майбутньому.
Ні:
Мене лякає, що в таких складних для країни умовах я так холоднокровно приймаю і комунікую такі жорсткі рішення.
Так:
В умовах війни ми відслідковуємо в собі риси, яких не помічали раніше. Це тому, що для частини українців такий контекст життя — новий. Не лякайтесь відкриттів про себе, натомість відслідковуйте їх без знаку «+» або «-».
Ні:
Прийняттям жорсткого рішення я перекреслила всю ту турботу, підтримку і допомогу, зруйнувала довіру, яку так довго вибудовувала в стосунках з командою.
Так:
Те, що ви прийняли і комунікуєте жорстке рішення, не перекреслює все те добре і гідне, що є у вас. Те, що вже вами зроблено, та підтримка, допомога, розвиток, який ви вже реалізували для своєї команди, назавжди залишається частиною вашої лідерської ідентичності.
Ні:
Якщо я відчуваю сором, страх, відчуття провини через те, що компанія прийняла рішення і я маю про нього повідомити, це рішення нечесне, несправедливе. Інакше я би почувалася спокійно і впевнено.

Так:
Через соціальну природу мозку ми завжди будемо відчувати провину і певний страх, коли маємо комунікувати іншій людині рішення, які негативно впливатимуть на неї. Це не індикатор правильності рішень. Повністю позбутися почуття сорому і провини не вийде. Маємо натомість навчитись управляти своїми реакціями.
Текст публікується з дозволу авторки
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Погляди НВ
Більше блогів тут