Головні симптоми. Як працює психосоматика
Наше тіло — дуже складний і чутливий механізм. Воно реагує і на зовнішні, і на внутрішні чинники
У мене є клієнтка, яка говорить, що щойно вона починає в житті робити щось проти своєї волі, у неї одразу ж з’являється алергія. Кропив’янка, швидка, крапельниці і далі за списком.
Причину шукали: купа аллергопроб, мільйон аналізів — і нічого. Поки лікар не сказала: може, вам щось в житті змінити? Роботу? Квартиру? Країну?
Порада допомогла. Виявилося, тіло цілком чітко сигналізувало про те, що жити так більше неможливо. І всі ми знаємо, що сигнали ці називаються «психосоматика».
Звичайно, психосоматика не пояснює всі хвороби. Інакше застуда або перелом ноги лікувалися б просто добрим словом і зміною оточення. Але навіть застуду легше підхопити, якщо імунітет на нулі, а це частіше буває, коли ми в стресі, а це значить, що немає в житті гармонії, нерви пустують. Те ж саме, наприклад, гастрит. Він може мати і бактеріальну, і соматичну природу. Його провокує або хелікобактер, або спазми після стресу (а там і до виразки недалеко). І такого багато.
Отже.
Головні симптоми психосоматичних захворювань:
— традиційне лікування не допомагає;
— аналізи та обстеження хворого не показують наявність хвороби, хоча хвороба є справді; це не симуляція;
— медикаменти тимчасово знімають симптоми, але потім все повертається;
Існують цілі відділення, лікарні й інститути, де працюють саме з психосоматичними розладами. термін «психосоматика» був запропонований в 1918 році німецьким психіатром Йоганном Хайнротом.
Організм негайно подає сигнали. Він каже: я не витримаю
Про те, що, якщо не проявляти потреби й емоції, вони знайдуть свій вихід у захворюваннях, говорив ще Фройд. А в середині минулого століття за цю тему взялися всерйоз. І навіть виділили «святу сімку» («holy seven»), назвавши так хвороби, які найчастіше мають соматичну природу.
Ось вони: бронхіальна астма, виразковий коліт, тиреотоксикоз, ревматоїдний артрит, гіпертонія, нейродерміт, виразка шлунка.
Пізніше цей список доповнили цукровий діабет, безпліддя, неврози, депресія. І список цей не перестає рости.
Взагалі, наше тіло — дуже складний і чутливий механізм. Воно реагує і на зовнішні, і на внутрішні фактори. Психологічні травми, стреси, образи, почуття провини, болючий досвід минулого, що переживається роками, травмуючі зовнішні чинники, внутрішні конфлікти.
Організм негайно подає сигнали. Він каже: я не витримаю. Я не зможу. Давай щось робити з цим.

Наприклад, чудова начебто робота, грошова. І зарплата хороша, і офіс у будинку, і шеф молодець. Тільки з ранку сонливість, вдень болить шлунок, а ввечері незрозуміло від чого алергія. Або наречений хоч куди. Прямо з обкладинки журналу. Тільки коли цілує, злегка нудить. Або спазми в животі перед візитом свекрухи, яка жінка загалом чудова, ось тільки сина вважає принцом, а невістку — не дуже добросовісною прислугою. Список можна продовжувати.
Ці сигнали можна і важливо розпізнати ще до того, як вони перетворилися на серйозну хворобу.
Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ