Правильне знайомство. Як налагодити взаємини дітей і вітчима
Розраховувати на те, що дитина відразу прийме нового члена сім'ї, щонайменше наївно
У трикутнику мама-діти-вітчим на жінку часто припадає найсильніший удар. Її завдання — тримати баланс, не жертвуючи особистим життям на догоду дитині, але і не приймаючи сторону вітчима. Завдання складне. Але посильне.
Звичайно, кожен випадок особливий по-своєму. Але є універсальні поради, які можна дати будь-якій жінці з дітьми, яка бере другий шлюб.
1. Розраховувати на те, що дитина відразу прийме вашого коханого, щонайменше наївно. Однак це не означає, що не потрібно намагатися. Мама має право на особисте життя.
2. Не поспішайте. Не варто влаштовувати знайомство чоловіка з дитиною або дітьми в період закоханості. Робіть це тільки тоді, коли точно вирішите, що це він. І ви готові ділити з ним побут.
3. Визначте для себе роль чоловіка у взаєминах з дитиною. Чи хочете ви, щоб він став їй батьком? Чи досить дружніх взаємин, особливо якщо дитина підтримує нормальний зв'язок з рідним батьком.
4. Обговоріть цю роль з чоловіком. Домовлятися краще на березі. Але будьте чесні і з собою. Чи зможете ви наділити цього чоловіка батьківськими повноваженнями?
5. Забезпечте правильне знайомство. Воно має бути на нейтральній території — парк, кафе, майданчик. Не приводьте для першої зустрічі чоловіка додому. Це захоплення безпечного простору, що сприймається дитиною як загроза.
6. Пам'ятайте про ієрархію. Будь-який новачок займає в ній найнижче місце. Завдання вітчима, за умови правильних дій, наблизитися до вершини. А дитини, відповідно, опуститися нижче. Це може зайняти до кількох років.
7. Не чекайте багато від чоловіка. Батьківська роль у ньому може і не відкритися. Тим паче, якщо діти досить дорослі. А підлітків, особливо дівчаток-підлітків, вони і зовсім побоюються. Дистанція, яку вітчими іноді витримують, їм необхідна.
8. Не відмовляйтеся від чоловіка заради дітей. Поясніть їм, що хочете жити з ним зараз, а не тоді, коли вони обзаведуться своїми сім'ями. Обирати не потрібно. Потрібно кожному дати своє місце.
9. Дайте дитині час на те, щоб пережити зміни. Поважайте її емоції, страх, що мама віддалиться, що звичне життя зміниться. Будьте поруч з дочкою або сином і проявляйте терпіння. Гірше, коли дитина відразу приймає те, що відбувається. Не поспішайте радіти відсутності конфліктів: дитина може закритися і переживати все всередині, щоб не засмучувати маму.
Чоловікові не варто грати в приятеля з дитиною. Бажання заприятелювати — похвальне, але не на догоду коханій жінці. Досить шанобливого ставлення, терпимості й інтересу, інакше дитина може відчути себе обдуреною.

Найкраще, що може зробити вітчим — стати важливою людиною для пасинка або падчерки. Але станеться це тільки за відсутності авторитаризму, принижень і зайвих вимог. ⠀
Текст публікується з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут