Щоб виразка не зіпсувала вам життя. 12 порад для здорового шлунка
Основні причини розвитку виразки — бактерії Helicobacter pylori і прийом нестероїдних протизапальних препаратів
Виразкова хвороба — запалення слизової оболонки, яка може пошкодити шлунок або дванадцятипалу кишку, пов’язане з болем і постійним дискомфортом — явище, на жаль, досить поширене. Що призводить до подібних порушень і як себе вберегти?
При тому, що виразка може істотно погіршувати якість життя, до 40% випадків відбувається безсимптомно. Якщо вашими супутниками стали печія, нудота, блювота, гострий біль в області шлунка, якщо ви вживаєте протизапальні препарати — варто пройти обстеження. Куріння, алкоголь і постійний стрес є додатковими факторами ризику.
Основні причини розвитку виразки — бактерії Helicobacter pylori і вживання нестероїдних протизапальних препаратів. Класичним протоколом боротьби з бактерією є антибіотикотерапія в поєднанні з інгібіторами секреції соляної кислоти (для поліпшення загоєння тканин).
Проте слід враховувати зростаючу стійкість бактерій до антибіотиків і не забувати, що профілактика є куди більш потужною зброєю проти хвороб. Тому, поки ваша виразка ще не остаточно зіпсувала ваше життя, варто потурбуватися про здоров’я свого шлунка.
Бережіть шлунок. Бактерії хелікобактер, проникаючи в захисний шар слизової, викликають запалення, пошкоджують слизову оболонку, порушують регуляцію pH і збільшують ризик раку шлунка. Контролюйте запалення в організмі, підтримуйте здоровий рівень кислотності і не забувайте про регулярні чекапи у гастроентеролога.
Нестероїдні протизапальні препарати (ібупрофен, аспірин
Слідкуйте за новинами медицини. Перспективним методом лікування виразкової хвороби є наночастки срібла. Маючи антибактеріальну активність, срібло здатне пригнічувати ріст бактерії. Не слід плутати терапію наночастинками срібла з препаратами колоїдного срібла, це абсолютно різні технології.
Дотримуйтеся здорової дієти. Харчування з достатньою кількістю клітковини (збагачене фруктами і овочами) може знизити ризик виникнення виразок на 50%, а також допомогти в лікуванні тих, що вже є. Також фрукти і овочі збагачені поліфенолами — речовинами зі значним противиразковим ефектом, які знижують запалення і пригнічують активність бактерії.
Пам’ятайте, що ЗСЖ — головна запорука вашого здоров’я. Відмова від куріння, мінімізація вживання алкоголю і планомірне впровадження якісного стрес-менеджменту у ваше життя зможе захистити не тільки від виразки, а й безлічі інших недуг.
На що варто звернути увагу під час лікування виразки:
Ліноленова кислота. Ця жирна кислота міститься в рослинних оліях і має антимікробну властивість, однак за звичайних умов не розчиняється і є малоефективною. Ліпосомна формула долає цей бар'єр шляхом включення ліноленової кислоти в комплекс фосфоліпідів, проникає через клітинні мембрани і успішно веде боротьбу з бактерією.
Солодка. Корінь солодки — ефективний засіб від рецидивів виразкової хвороби і нейтралізатор руйнівної дії аспірину на шлунок. Glycyrrhiza glabra в формі DGL має протизапальний потенціал, посилює секрецію слизу, а також руйнує хелікобактер, включаючи штами, стійкі до антибіотиків.
Цинк-карнозин. Комбінація цинку з L-карнозином захищає шлунково-кишковий тракт, підвищує ефективність класичного лікування бактерії, усуває пошкодження слизової оболонки і захищає клітини від подальшого руйнування.
Пробіотики. Корисні мікроорганізми здатні не тільки в цілому оздоровити кишечник і знизити негативний вплив антибіотиків. Деякі види Lactobacillus ефективно пригнічують ріст бактерії, а Saccharomyces boulardii знижують побічні ефекти, що робить їх важливим компонентом підтримуючого лікування під час антибіотикотерапії.
Лактоферин і сироватковий білок. Компоненти молока потенційно здатні знищувати бактерії Helicobacter pylori, а також захищати слизову, підвищуючи глутатіон (вільнорадикальний протектор слизової оболонки).
Алое. Екстракт алое вера, який має здатність загоєння і має протизапальну дію при ушкодженнях шкіри, не менш ефективний і для відновлення слизової шлунка.
Куркумін. Основний активний компонент популярної спеції — флавоноїди із потужною протизапальною та антибактеріальною дією. Куркума збільшує кровопостачання шлунка, зменшує секрецію шлункової кислоти, захищає від пошкоджень слизову оболонку і знижує запалення тканин, що спричиняється бактерією.
Дефіцит вітаміну С і магнію також може слугувати додатковим фактором розвитку виразкової хвороби. Не допускайте розвитку дефіцитних станів в організмі, харчуйтеся збалансовано, не відмовляйтеся від підтримки ШКТ біоактивними препаратами, і нехай єдиним гострим відчуттям в області шлунка будуть метелики в животі! Будьте здоровими.
Текст опубліковано з дозволу автора
Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу Мнения НВ
Більше блогів тут
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.