Чотири романи на травневі свята. Блог Тетяни Дудник
Хто куди на травневі, а книги завжди з собою. Квітень був щедрим на новинки від українських видавництв, а далі їх буде ще більше. Залишається тільки стежити за книжковими новинами і вибирати те, що хочеться почитати саме сьогодні.

А сьогодні у нас чотири невеликих роману на кілька вечорів.
Амелі Нотомб, «Подив і тремтіння»

«Подив і тремтіння» оповідає про дівчину, яка, народившись в Японії, через багато років повертається на батьківщину, щоб працювати в одній з найбільших торгових компаній світу. Однак, незважаючи на всі її зусилля і старання, дівчині так і не вдалося подолати ментальну прірву між Сходом і Заходом.
Західна людина, як малює автор, стикається тут із тотальним несприйняттям, зазнає принижень, причому часом досить жорстоких. Тут вона апріорі вважається підлою, пихатою і з поганим смаком. Японці представлені зарозумілими, а їхній підхід до роботи - схожим на тортури.
Водночас героїня, від імені якої ведеться розповідь, захоплюється японками, красивими і витонченими, схожими на твір мистецтва, які зберігають високі манери, незважаючи на безліч обмежень, абсурдних заборон і вимушене мовчання, що супроводжують їхнє життя. Тотальна непримиренність культур з часткою абсурду. Хто був у Японії, розкажіть, дійсно все так?
Девід Герберт Лоуренс, «Коханець леді Чаттерлей»
Дивовижно ілюстрована осучаснена класика. Книга «Коханець леді Чаттерлей» була заборонена в багатьох країнах протягом 30 років. Перший наклад роману був зі скандалом вилучений і знищений. А все тому, що ряснів відвертими сексуальними сценами.

«Сплав белетристики і психології, в центрі якого жіноча чуттєвість. Роман, в якому еротика і сексуальність існують на одному рівні з прекрасно виписаними психологічними нюансами та аналізом того часу», - сказано у видавничій анотації. Книга про те, що жінці потрібно розважатися, що життя по розуму і почуття обов'язку ще нікого ні до чого доброго не приводило. Що джерело життєвої сили, насправді, криється в задоволенні.
Книга вийшла у класичному перекладі Соломії Павличко зі сміливими вугільними ілюстраціями відомої у всьому світі студії «Аграфка». Цікаво, що спочатку ілюстрації були створені на замовлення іспанського видавництва, а потім вже викуплені українським. Мабуть, ця книга сприяє набуттю впевненості у своїх правах і бажаннях.
Емма Клайн, «Дівчата»
Роман 18+, яким зачитується весь світ. Типові підліткові проблеми, конфлікти з батьками, комплекси і пошуки себе. 14-річну Іві притягує група дивних дівчат-хіпі, і одного разу вона потрапляє в комуну, в якій орудує якийсь Рассел. Тут панує вільне і безладне кохання, наркотики, гроші здобуваються крадіжкою, і кожен тут отримає те, чого так не вистачає вдома - безумовного прийняття і визнання. Іві проведе з ними літо, але їй вдасться уникнути страшної події, яка відбудеться в кінці.

В основу сюжету покладена реальна історія про секс-секту Чарльза Менсона, члени якої скоїли серію жорстоких вбивств в будинку режисера Романа Поланскі. Клайн з хірургічною точністю показує, до чого призводить дефіцит любові, якими людськими слабкостями легко маніпулювати і що таке жіноча дружба.
Світ практично з глузду з'їхав, вихваляючи на всі боки книгу Клайн, видавництва завзято боролися за право її випуску, а 25-річна авторка отримала $2 мільйони авансу. Чи виправдано, судити вам.
Кент Гаруф, «Наші душі вночі»
Самотність ще нікому не давалася легко. Усвідомлений це вибір чи вимушений стан, а потреба людини в любові і теплі - базова потреба. Овдовівши, двоє літніх людей знаходять задоволення цієї потреби одне в одному. Головне - бути сміливим, насолоджуватися кожною миттю відведених тобі років і не звертати уваги на чужу думку. Адже не так багато потрібно для щастя: було б з ким поговорити, мати привід і бажання надіти гарне плаття, викупатися голяка в річці, посидіти в ресторані або біля багаття в лісі. І не має значення, 70 тобі років або 25-ть - щастя міститься у буденних речах.

В кінці 2017 року очікується екранізація з Джейн Фондою і Робертом Редфордом в головних ролях. А вони-то вже точно в чому завгодно не знімуться.
Читайте також блоги Тетяни Дудник про:
- книгу, якою не хочеться ділитися;
- феменістку і казкарку Астрід Ліндгрен;
- шість книг, які захоплять вашу дитину.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

матеріалів розділу Life