7 особливостей Києва, яких потрібно перестати боятися і почати любити
У минулий День Києва тільки ледачий не зізнався в любові цьому місту. Але навіть ті, хто щиро обожнює столицю, роблять це не без застережень. У центрі і ресторанах, мовляв, все чистенько, а от поверніть за ріг і ой-ой-ой.

Роками не звертаючи за ріг, ці любителі пропустили багато нового й чарівного в нашій столиці. Настав час відкрити очі!
1. Піца
Пам'ятаєте це страшне щось: пухкенька солодка булка з двома шматочками ковбаски і крихіткою тертого сиру, гордо виставлена на вітрині кіоску з підписом «піца». Приїжджі італійці відмовлялися мені вірити. Думали, що я їх розігрую.
Сьогодні ж достатньо рестораторів побували в Неаполі, а деякі просто звідти до нас і приїхали. Тому можна сміливо їсти піцу в дюжині закладів столиці і називати її справжньою. Тільки вибирайте ті, в яких є спеціальна піч. Тоді піца буде та сама, «з димком». Єдиний мінус: чомусь у Києві її погано пропікають. Як мана. Але завжди можна попросити запекти краще.
2. Ціни
Київ входить у рейтинг найдешевших міст світу. І так, все це через курс долара, тому місцевим все одно дорого. Але за кілька років у нас з'явилося безліч хостелів, пристойних, але дешевих кафешок, пересувних кав'ярень та стокових магазинів. Треба зовсім не мати фантазії, щоб не викрутитися в цьому місті на пару баксів на день.
3. Троєщина
«Життя дало тріщину...» і так далі за списком. При будь-якій згадці про один з моїх рідних районів доводиться вислуховувати цей сповнений оригінальності віршик. Гопники, наркомани — таку картину малює собі при згадці про Троєщину переляканий мозок зніженого печерського онука. Так, на початку 90-х район був не дуже благополучним, але всі сумнівні особистості давно вже або сіли, або в чергову модну церкву подалися.
А район з безліччю недорогих новобудов наповнили молоді сім'ї. Тож на одного гопника тут припадає 20 мам з колясками, а ці вже свавілля навколо дитячих майданчиків своїх чад не допустять.
4. Шаурма
Колись я вірила в казки про кішок, яких ловлять для вуличного фаст-фуду. Але потім прикинула витрачені на вилов кота зусилля і ціну на куряче філе, і зрозуміла: «Що за маячня?!» Нормальне куряче філе в нормальних спеціях. Прострочене? Ну як ви собі це уявляєте: комусь легше закупити 100 кг м'яса, що десь лежить і пахне, а потім напихати його тонною приправ? Все одно ж чути. Або таємна змова з продавцями супермаркетів: «Продавайте мені тільки прострочене м'ясо! Заради заощаджених трьох гривень я з задоволенням втрачу роботу, ліцензію і свободу».

Звичайно, не варто брати рулетик в неперевірених місцях: вокзали, стихійні ринки. А ось за рекомендацією в людному місці з хорошою конкуренцією — саме те. Досить згадати чергу за шаурмою на Бессарабському ринку.
5. Ріелтори
У якийсь момент київські ріелтори трохи перегнули: могли знайти квартиру втридорога з таємно замкненою в коморі п'яною бабусею, взяти свою законну половину від ціни на оренду і змитися. На будь-які подальші претензії не відповідати і взагалі бути строго на стороні господаря: адже з цією квартирою йому ще не раз працювати.
Підписавшись на Facebook-групу «Ріелтори — зло», я зрозуміла, що головне зло — це господарі без ріелторів. Бо однокімнатні квартири далеко від метро, на лівому березі, з ремонтом а-ля «Напевно, так жили наші комуністичні брати в НДР» коштують 9-10 тисяч. Студія з ремонтом тягне на 15, а якщо хочеш нижче: за 7-8 тобі запропонують чудових малюків площею 9 квадратних метрів за межею міста.
При цьому через ріелторів, хоч вони все так само на боці господарів, можна зняти квартиру на порядок дешевше. І весь цей відсоток відіб'ється вже за місяць. Тільки комору на всякий пожежний перевіряйте.
6. Лівий берег
У мене був про це цілий блог, де мене завзято критикували. Але продовжую гнути свою лінію: на лівому зелено, красиво і весело. Так, тут більше спальних районів, але цілком собі людна «Арт-Завод Платформа», найкрутіший секонд Києва (Лісовий), розкішні русанівські фонтани, човники, катамарани та інша приємна серцю дещиця.
Що стосується злочинності: читайте пункт про Троєщину.
7. Людяники
Оскільки в Київ приїжджає багато людей (адже він — найкращий), виник величезний попит на житло. Його активно будують, з'являються десятки високих пузатих будинків, в кожному з яких живуть тисячі людей. Зараз суперпопулярно гнобити ці споруди, ненавидіти їх і фиркати, кожен раз проїжджаючи повз них. Але саме такі будинки роблять з мегаполісу мегаполіс. Місто стає більшим і вищим, розвиваються цілі райони зі своєю інфраструктурою. І кожен може відчути себе маленьким гвинтиком серед цих велетнів. Урбаністичний дзен.
Київ створений для любові, і навіть те, що в ньому засмучувало й лякало, з часом може перетворитися на щось прекрасне і обожнюване.
Текст публікується з дозволу редакції
Більше блогів тут