Zeмля: неймовірна Україна. На ВДНГ відкриється виставка у пересувних контейнерах
З 18 по 25 листопада на території ВДНГ працюватиме виставка-досвід Zeмля: неймовірна Україна, приурочена 30-річчю Незалежності.
Відкриє подію 18 листопада о 19:00 кінопоказ фільму Земля Олександра Довженка у музичному супроводі гурту Zapaska.
Виставка-досвід продемонструє особливості української землі та покликана звернути увагу українців на те, що у них буквально під ногами щодня. Експозиція складається з пересувних модулів-контейнерів та включатиме п’ять тематичних блоків: Бачити, Смакувати, Вдихати, Відчувати, Чути.

Кожен із тематичних блоків дає можливість переосмислити сенси та образи землі, їхнє значення у житті українців. Відвідувачі виставки дізнаються про межі української землі в історичній перспективі та відчують її запахи, побачать її плоди, зображені на картинах великих українських митців, взаємодіятимуть з інструментами та знаряддями праці різних регіонів та епох, а також матимуть можливість помедитувати, споглядаючи відеоінсталяцію з водою.
«Цей проєкт — спроба осмислення Землі як однієї з визначальних складових української ідентичності. Відходячи від канонічних традиційних конотацій, куратори пропонують в інший спосіб поглянути, замислитись та відчути, чим є земля для українця — джерелом життя, територією, корінням, межею, чи, зрештою, майбутнім?», — зазначає голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти Галина Григоренко.

Крім тематичних блоків, на виставці працюватиме зона Просвіта-лаунж, де можна прослухати та завантажити подкасти від експертів. Також для відвідувачів будуть організовані екскурсії від керівника проєкту Ярослава Ведмідя та куратора Євгенія Стасіневича.
Наприкінці експозиції глядачі матимуть можливість отримати «живий» квиток, що містить у собі зерна, які можна буде проростити на території виставкового простору або у себе вдома.
Виставка проходитиме з дотриманням всіх карантинних обмежень: вхід за наявністю сертифікату про проходження повного курсу вакцинації або за результатами негативного ПЦР-тесту.
Проєкт, що реалізується МКІП спільно з Держмистецтв, триватиме з 18 по 25 листопада 2021 року. Вхід безкоштовний.